30.01.2020
Španělský motocyklový závodník Jorge Lorenzo se rozhodl, že bude nadále členem Mistrovství světa silničních motocyklů. Dnes podepsal smlouvu s tovární Yamahou a stal se oficiálním testovacím jezdcem japonské továrny.
silniceSilnice
KomentářeKomentáře
ChatChat

Lorenzo se rozhodl v minulém roce pro odchod z šampionátu MotoGP. Má na kontě 5 titulů mistra světa a závodil v MotoGP za týmy Yamahy, Ducati a Hondy.

 

Yamaha tak odhalila během třech dnů tři velké novinky. Nejdříve podepsala smlouvu s Viňalesem, následně s Quartararem, a nakonec dnes podepsala testovacího jezdce Jorgeho Lorenza.

 

Lorenzo tak dlouho bez práce nezůstal a do budoucna nejsou ani vyloučeny jeho starty na divokou kartu za tým Monster Energy Yamaha Team.

 

„Jsem moc rád, že se připojím k testovacímu týmu Yamahy,“ prozradil Jorge Lornezo v oficiálním prohlášení. „Bylo mým plánem zůstat ve spojení s paddockem MotoGP a myslím si, že je to pro mě vhodná role. Velmi dobře znám tým i M1. Yamaha sedí mému stylu jízdy a bude to nesmírně zajímavé “setkání s mojí starou motorkou. S návratem k Yamaze se mi vrací hezké vzpomínky. Společně jsme získali spoustu vítězství a umístění na stupních vítězů včetně třech titulů mistra světa, takže víme, kde jsme silní. Rád bych Yamaze poděkoval za tuto příležitost, protože mi to umožní dělat to, co miluji, což je jezdit na motorce a tlačit ji na limit, a přitom si užívat klidnější život než tomu bylo v minulosti. Práce mě nesmírně motivuje a už se nemůžu dočkat až začneme jezdit. Pro budoucnost Yamahy chci udělat maximum a doufám, že mé jezdecké zkušenosti budou užitečné technikům Yamahy a jezdcům samotným k tomu, aby titul pro Yamahu znovu získali zpět,“ řekl Lorenzo.

 

Text: Ondřej Novotný
Zdroj: MotoGP.com
Foto: FB Jorge Lorenzo
30.1.2020

silniceSilnice
KomentářeKomentáře
ChatChat

Komentáře:

Pro vložení komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.