250SX West Main Event
Od startu nejlépe odpálil Alex Martin na Suzuki, ale v patách mu bylo silné duo ve složení Austin Forkner a Dylan Ferrandis. Nejdřív šel před Alexe Austin a Dylanovi bylo jasné, že jestli Alexe také rychle nezdolá, bude muset Austina složitě dohánět.
Ferrandis měl ale eso v rukávu v podobě neuvěřitelně rychlého průjezdu roletou, což mu pomohlo při přejíždění. Nejdřív šel před Alexe a pak se pustil do souboje s Austinem Forknerem. Ten byl přitom trošku na hraně fair play, a to si Dylan nemůže dovolit, protože od incidentu s Christianem Craigem je v podmínce kvůli agresivní jízdě.
Přejížděcí manévr na Forknera byl sice tvrdší a Austin na chvíli vyjel z tratě, ale rozhodně se to nedalo považovat na nečestné jednání, takže Ferrandis šel do vedení, a to mu také zůstalo. Druhé místo pevně držel Austin Forkner. O třetí se ještě semlela bitva mezi Alexem Martinem a stahujícím Justinem Cooperem. Justin okoukal rychlost na roletě od svého týmového kolegy Ferrandise a Alexe díky tomu snadno zdolal. Vybojoval tím třetí místo, ale ztratil vedení v seriálu, které si přisvojil právě jeho týmový kolega Dylan Ferrandis.
Highlights:
450SX Main Event
Ken Roczen předvedl nejlepší startovací manévr, ale byl pronásledovaný silnou dvojicí na Kawasaki. Chvíli jsem si nebyl jistý, jestli chtějí Eli Tomac i Adam Cianciarulo více porazit jeden druhého nebo vedoucího Kena Roczena. Nakonec to rozlousknul Tomac, který dokázal vyvíjet úžasnou rychlost na roletě a tvrdě si šel pro vedení.
Roczen se po předjetí od Tomaca držel stále na dostřel, čehož také využil po Tomacově chybě a na chvíli se vrátil zpět na první místo. Jenže Eli byl v Oaklandu nemilosrdný, předvedl další skvělý průjezd roletou a znovu získal vedení.
Adam Cianciarulo trochu ztratil, takže Ken se možná nechal až příliš ukolébat. Velká chyba, protože ke konci závodu za to začal tahat Cooper Webb. Nejdřív si poddal Cianciarula a v poslední zatáčce to tam tvrdě poslal i Roczenovi! Ken po dojetí do cíle kulhal, ale na tiskové konferenci řekl, že to nic není. Každopádně ztratil další cenné body a nyní už vede jen o 3 body před Eli Tomacem. Průběžné třetí místo drží Justin Barcia, který měl v posledních závodech menší výpadek, ale v Oaklandu opět předvedl solidní jízdu a dojel šestý.
Highlights:
Kompletní výsledky zde.
Připravil: Jiří Kružík
Foto: racerXonline.com
3. 2. 2020