04.02.2020
Dnes se uskutečnila prezentace japonského továrního týmu Repsol Honda Team, za který letos bude startovat bratrská dvojice bratrů Marquezů.
silniceSilnice
KomentářeKomentáře
ChatChat

Slavnostní prezentace tovární Hondy proběhla dnes v 9:30 (SEČ) v Jakartě. Mladší z bratrské dvojice a loňský mistr světa kategorie Moto2 Alex Marquez dorazil do Jakarty přímo z testů, které se odehrávaly na okruhu v Sepangu.

 

Na představení samozřejmě nechyběl ani jeho starší bratr a druhý pilot tovární stáje Marc Marquez, v doprovodu Toshiyuki Inumy (President Director PT Astra Honda Motor), Tetsuhiro Kuwata (HRC Director – General Managarer Race Operations) a šéf týmu Alberto Puig. Oba dva piloti letos budou startovat se strojem, který nese název Honda RC213V.

 

„Jsem moc rád, že jsme znovu v Indonésii, protože je tu skvělá atmosféra a je skvělé mít možnost tu slavnostně odstartovat náš program pro rok 2020,“ uvedl Marc Márquez. „Slavnostní představení je pokaždé velká pomoc k tomu, abych se před sezonou dostal zpět do tempa. K tomuto roku budeme přistupovat stejně jako k těm předchozím, a to s maximální koncentrací dosáhnout s týmem Repsol Hondy co možná nejvýš. Společně s HRC a Repsolem jsme již dosáhli neuvěřitelných věcí a pokračovat v tomto trendu je pro mě zdrojem velké motivace. Už se nemůžu dočkat až zahájíme další sezonu a budu moc znovu závodit s RC213V.“

 

Alex Márquez je úřadujícím mistrem světa Moto2, ale zároveň je i nováčkem královské kubatury pro rok 2020. „Je velkým privilegiem být součástí rodiny, jakou je Repsol Honda,“ řekl. „Už jsem měl ten zvláštní pocit, když jsem poprvé vešel do garáže, poprvé pracoval se svým týmem a nyní celosvětová oficiální prezentace, skutečně se už cítím jakou součást týmu Repsol Hondy. Vím, že je toho spousta co se v roce 2020 musím naučit, ale udělám maximum, abych se krok za krokem zlepšoval a věřím, že postupně budeme mít skvělou sezonu.“

 

Oba dva usednou poprvé na motocykly v pátek 7. února, kdy začínají první oficiální testy na okruhu v Sepangu.

 

Text: Ondřej Novotný
Zdroj: MotoGP
Foto: FB HRC
4.2.2020
 

silniceSilnice
KomentářeKomentáře
ChatChat

Komentáře:

Pro vložení komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.