06.02.2020
Tovární tým Monster Energy Yamaha Factory Team odhalil svoje zbarvení na nadcházející sezónu MotoGP. Představení týmu proběhlo den před zahájením prvních oficiálních testů na okruhu v Sepangu.
silniceSilnice
KomentářeKomentáře
ChatChat

Za tovární Yamahu bude i v nadcházejícím ročníku 2020 závodit dvojice Valentino Rossi a Maverick Viňales. Japonskou značku i v tomto ročníku bude sponzorovat Monster Energy, tudíž nebylo nutné nijak extrémně měnit zbarvení závodních strojů, které jsou takřka identické s loňským modelem.

 

Závodní jezdci Rossi s Viňalesem budou v příští sezóně sedlat závodní stroj japonské značky, který nese označení Yamaha YZR-M1 2020.

 

Pro Valentina Rossiho to bude poslední rok v továrních barvách Yamahy. „Z nějakého důvodu se zimní měsíce vždy zdají mnohem delší než letní měsíce během sezony MotoGP, které vypadají, jako když letí Každopádně jsem rád, že jsem zpět na trati a mohu začít opět jezdit. Během přestávky jsem byl schopen uvolnit, a také se pobavit ježděním. Nyní je čas začít se vážně zabývat rokem 2020. Jsem velmi zvědavý, jaké kroky můžeme podniknout během testu v Sepangu. Yamaha pro nás určitě připravila několik nových věcí, které můžeme vyzkoušet. Určitě máme před sebou hodně práce, ale tým a já jsme na to připraveni.“ 

 

Na stranu druhou Maverick Viňales svoji budoucnost v MotoGP řešit nemusí, když v minulém týdnu prodloužil u Yamahy smlouvu na další dvě sezóny. „Na konci minulé sezony jsme byli v slušné formě, takže jsem opravdu nadšený, že mohu začít znovu pracovat na našem cíli, abychom získali titul, a co nejvíce výher. V Malajsii jsme naposledy byli během sezony 2019 a vyhráli jsme zde. Je to opravdu pozitivní vzpomínka, a také to znamená, že zde máme dobrý výchozí bod, pokud jde o nastavení, takže bychom měli být schopni zítra během prvního dne testu v Sepangu rovnou dobře pracovat.“ 

 

Připravil: Ondřej Novotný
Zdroj: MotoGP
Foto: FB Monster Energy Yamaha
6.2.2020

silniceSilnice
KomentářeKomentáře
ChatChat

Komentáře:

Pro vložení komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.