06.02.2020
V sobotu 25.1.2020 se konalo oficiální představení nového týmu Veldman-Čermák v nizozemském Kampenu. Za přítomnosti médií, hlavních sponzorů i příznivců se prezentovali nejen samotní jezdci, ale také byl ukázán nový závodní stroj CPD/MEGA.
sidecarcrossSidecarcross
KomentářeKomentáře
ChatChat

Zájem o holandsko-českou posádku Julien Veldman – Ondřej Čermák je značný. Spojení mladého holandského talentu a velmi zkušeného spolujezdce z Čech budí respekt. Jaké si dávají cíle, s čím vyrukují do nové sezony a s jakou podporou? Právě na tyto otázky zodpovídali jezdci a celý realizační tým na své oficiální prezentaci v období vrcholící zimní přípravy.

„Byl to poslední víkend v lednu, kde jsme měli slavnostní představení týmu. Akce byla uspořádána převážně pro domácí fanoušky a příznivce týmu v místním bikecross baru. Na místě, kde mladý talent Julian Veldman začínal se závody. Byla představena motorka do nové sezóny 2020,“ upřesnil nám Ondřej Čermák, který se tak do koloběhu závodů vrací po roční pauze a doléčení zranění.

Nejen tedy samotní jezdci, ale i nová technika vzbudila menší rozruch, protože oproti zaběhlým značkám rámů sajdkár se tým Veldman odvážil vejít s novým prototypem rámu CPD, který nikdo zatím nejel. „Náš rám ponese číselnou řadu 001 závodní série CPD. Jedná se o zcela novou značku. Sice výroba trvala nějakou dobu, ale nyní vidíte, jaký krásný výsledek získáte. Rám je postavený Keesem Cornelissem a Wimem Honesem (pozn. red. Wim Hones dříve dělal rámy zn. WHT). Vypadá i jezdí velmi dobře,“ přiblížil nový rám Julian Veldman, do kterého vsadí motor rakouské výroby zn. MEGA.

Testování nové techniky i sehranost obou jezdců probíhá jak na písečném, tak na tvrdém povrchu, kde od sebe mohou oba jezdci čerpat zkušenosti. „Během své kariéry jsem si vždy chtěl vyzkoušet jízdu na písku s nějakým dobrým Holanďanem. I to rozhodlo pro Juliana. Má hodně zkušeností s písečným povrchem a je velmi chytrý. Jeho styl v písku je skvělý,“ sdělil pro motoristický portál MX mag Ondřej Čermák. Naopak Julian může využít zkušeností Ondry s tvrdým povrchem, což si vyzkoušeli na posledním závodě MMČR side v Horním Újezdě v minulém roce. „Okamžitě mi začal dávat pokyny, abych zatáčky jel trochu jinak. Pak nám to i šlo lépe,“ prozradil Julian.

Oba vědí, že zejména v seriálu MS sajdkár můžou vše nejvíce využít. Dále se chystají i na holandský šampionát a na některý závod českého mistrovství.

Ambice v MS netají Julian Veldman, kde by si chtěl zase oproti loňsku polepšit: „Nejprve se chci zbavit těch dvou číslic na startovním čísle, protože se mi to vůbec nelíbí! Tím naznačil, kam asi míří. Ani Ondřej Čermák se nezříká pomyšlení na vyšší příčky v MS: „Můj sen je udělat lepší výsledky na GP, než jaké jsem zatím dosáhl. A udělám pro to vše!“(joh)
Zdroj: nl.motocrossmag.be
Foto: BO MOTOR Oil racing team

4.2.2020

KomentářeKomentáře
ChatChat

Komentáře:

Pro vložení komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.