07.02.2020
Tovární stáj Suzuki ECSTAR, za kterou závodí dva španělští jezdci Alex Rins a Joan Mir představily včera v Sepangu svoji závodní techniku pro sezónu 2020.
silniceSilnice
KomentářeKomentáře
ChatChat

Japonská továrna Suzuki ECSTAR vstoupí do nadcházejícího ročníku se stejnou jezdeckou sestavou, jako minulou sezónu. Ovšem jejich závodní náčiní dozná určitých změn. Suzuki se vrací k barevnému stylu, které jejich stroje vozily na svých kapotážích v dávné historii.

 

Jezdci Alex Rins a Joan Mir se v nadcházející sezóně budou snažit proniknout do bojů o stupně vítězů ještě více jako v loňském roce. Alex Rins dokončil sezónu 2019 na celkovém čtvrtém místě a dokázal 2x vystoupat na stupně vítězů, z toho dvakrát dokázal zvítězit.

 

Suzuki do nadcházejícího ročníku vyšle svůj závodní stroj Suzuki GSX-RR a na svých kapotážích bude vozit vítězný design z roku 1962, kdy za tuto značku závodil Ernest Degnar.

 

Alex Rins:
„Minulá sezona mi přinesla jeden z nejúžasnějších pocitů na zemi, což bylo vítězství v mém prvním závodě MotoGP. Byl to sen a druhé vítězství bylo také úžasné. Tyto emoce beru do roku 2020, stejně jako povědomí o růstu, který jsem předvedl. Jednou z nejdůležitějších lekcí, kterou jsem se naučil, je, jak lépe pracovat v závodě, zejména když vedu nebo bojuji. Máme speciální barvy oslavující 60 let závodění, a proto jsem hrdý. Jednou z nejlepších věcí, jak být se Suzuki, je, cítit skutečnou rodinnou atmosféru. Nevím, jestli to bylo také v minulosti, ale pro mne je to něco, jako DNA u Suzuki.“

 

Joan Mir:
„Jistě jsou moje očekávání pro rok 2020 mnohem vyšší než v loňském roce, protože už nejsem nováček. Minulou sezonu jsme skončili na dobré cestě, díky neustálým zlepšením, která mi pomohla překonat obtíže, jenž vyplynuly z havárie v Brně. Na konci sezony jsem již zajel několik pozitivních závodů. První rok byl rokem učení, stroj MotoGP je jako bestie, kterou se musíte naučit ovládat, a já jsem měl obrovskou podporu od celého svého týmu. Nyní chci stavět na zkušenostech a začít umisťovat své jméno mezi nejlepší jezdce.“ 

 

Připravil: Ondřej Novotný
Zdroj: MotoGP
Foto: FB Suzuki ECSTAR
7.2.2020

silniceSilnice
KomentářeKomentáře
ChatChat

Komentáře:

Pro vložení komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.