08.02.2020
Malajská stáj Petronas Yamaha Sepang Racing Team představila pod vedením svého šéfa Razlana Razaliho svůj tým pro sezónu 2020.
silniceSilnice
KomentářeKomentáře
ChatChat

Satelitní Yamahu bude i v letošním roce sedlat dvojice Fabio Quartararo a Franco Morbidelli, který je členem jezdecké akademie Valentina Rossiho. Tento tým bude sponzorován stejně jako v loňském roce Petronasem, takže barvy závodního náčiní zůstává takřka identické.

 

Fabio Quartararo, který bude od sezóny 2021 závodit v továrním týmu Monster Energy Yamahy, by měl podle dostupných informací jezdit s plně tovární podporou, a závodit tudíž se strojem Yamaha YZR-M1 2020.

 

Naproti tomu Franco Morbidelli, by měl závodit s loňským modelem tovární Yamahy, a měl by jet se specifikací Yamaha YZR-M1 2019.

 

Fabio Quartararo:
„Je zřejmé, že pro mne byla zimní pauza pozitivní. Mohl jsem si určit svou budoucnost, což znamená, že se mohu plně soustředit na dvacet závodů, což je skvělé. Podpora společností Petronas a Yamahy je výborná. Poté, co jsem dokončil sezonu 2019 pódiem a dosáhl skvělých výsledků, doufám, že budu letos bojovat v první pětce, útočit na pódia a zkoušet vyhrát. Nemám pro letošní šampionát žádné cíle, půjdu závod od závodu a pokusím se skončit na stupních vítězů.“

 

Franco Morbidelli:
„Mým cílem je zlepšit loňské výsledky a zlepšit se všemi možnými způsoby. Soustředil jsem se na zlepšení celkové kondice, abych mohl udělat vše, co bude v našich silách. Chci být na tuto sezonu dobře připraven. Byla to skvělá dovolená. Odpočíval jsem a jsem svěží, stejně jako jsem velmi dychtivý vrátit se na motorku. Chtěl bych zlepšit své závodní tempo. V loňském roce jsem byl v trénincích rychlý. V pátek a sobotu jsem byl blízko špičkových jezdců, ale v den závodu to bylo jiné. Nebyl jsem schopen vyrovnat se v závodech špičkovým chlapcům. V roce 2020 chci tuto situaci zlepšit. Začátek všeho je testování během příštích tří dnů, takže se nemůžu dočkat, až budu moci začít pracovat.“ 


Připravil: Ondřej Novotný
Zdroj: MotoGP
Foto: Yamaha Petronas 
8.2.2020

silniceSilnice
KomentářeKomentáře
ChatChat

Komentáře:

Pro vložení komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.