08.02.2020
Michal Votroubek, který je znám v depu motocrossových závodů pod přezdívkou Šroubek a startovním číslem #44, se rozhodl skončit s pravidelnou účastí na závodech MMČR. Svou profesionální kariéru tak ukončuje po dlouhých 28 letech v paddocku českého motocrossu. Na motocross však nezanevře!
motocrossMotocross
KomentářeKomentáře
ChatChat

Michalova kariéra čítá spoustu úspěchů. Čtyřikrát se stal mezinárodním Mistrem České republiky a dvakrát mezinárodním Mistrem Slovenska ve třídě MX1. Za hranice se podíval hlavně při závodech I.M.B.A. kde se stal Mistrem Evropy třídy MX2. V ME získal i titul Vícemistra. Dvakrát byl v České republice celkově stříbrný a dvakrát bronzový. Kromě účasti na MMČR je několikanásobným krajským přeborníkem. V MMČR Družstev se také podíval několikrát na stupně vítězů.

 

Michal se pravidelně zúčastňoval i závodu supercrossu. Mezi největší halové úspěchy patří titul Prince Starobrno ve třídě MX2 v roce 2006.

 

„Chtěl bych vás informovat, že rok 2019 byl můj poslední na velkých závodech. Po 28 letech toho bylo opravdu dost a cítím, že mé tělo už není úplně takové, jaké je pro tento sport potřeba. Nesčetně pádů k takovému rozhodnutí taky dost přidává. Moc děkuji všem, kteří mi jakkoliv pomohli a stáli při mně za celou dobu mého dlouholetého závodění. Nebudu jmenovat, nerad bych na někoho zapomněl. Vlastně ano, budu, nejvíce mým rodičům,“ informoval na svých sociálních sítích Michal Votroubek.

 

Dle informací, které máme přímo od Michala, víme, že na závody rozhodně nezanevře a dále se bude účastnit závodů nižších kategorii – krajské přebory, CUPy.

 

Přejeme Michalovi spousty úspěchů a zdraví v další životní etapě!

 

Připravil: Pavel Horák

Zdroj: Michal Votroubek

Foto: Archiv Michala Votroubka

8.2.2020

motocrossMotocross
KomentářeKomentáře
ChatChat

Komentáře:

Pro vložení komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.