08.02.2020
„Tohle byl oheň,“ ucedil manažer týmu Petr Kolenčík nad tréninkovou jízdou posádky Kolenčík-Hejhal na kempu v Itálii, kde se několik dní připravovali na novou sezonu.
sidecarcrossSidecarcross
KomentářeKomentáře
ChatChat

Do Itálie odcestovali na sklonku letošního ledna, kde se chystali využít nesčetně možných variant profilů tratí v několika motokrosových areálech. Ze začátku se ale potýkali s problémy. „Na půlku drah nás nepustili. Najeli jsme asi tak 4000 km po Itálii, abychom našli tu správnou na trénovaní. Nakonec se nám poštěstilo,“ vysvětloval na týmovém videu Matěj Hejhal.

Jejich přechodným stanovištěm se staly italské areály v Crotta d´adda a Medole. Zvláště poslední místo ke trénování si nadmíru pochvalovali. „Tahle trať pro mě do včera ani neexistovala. Předtím jsme utráceli 50 Euro za hrozné tratě a ve finále jsme tam ani nemohli. Tady stojí asi 3 Euro a je super. Nejlepší zatím v Itálii. Parádní,“ prozradil nám Matěj Hejhal.

Jejich pobyt v Itálii ale netrval dlouho a trochu ho kalilo počasí. „Odjížděli jsme sem ve čtvrtek a zůstali až do soboty. Byla to pecka. Škoda jen, že nám nevyšlo lepší počasí,“ konstatoval Matěj Hejhal.

Přesto potřebné tréninkové dávky do sebe dostali a nutné testování splnilo svůj účel. Dvojice Kolenčík-Hejhal se tak postupně dostává do formy před novou sezonou, ve které si dává za cíl prorazit v MS sajdkár. Trochu si tak na sebe upletli bič, proto k zimní přípravě přistoupili jako vždy zodpovědně, což se jim v minulých letech vyplatilo se ziskem čtyř mistrovských titulů, a jen tak se můžou přiblížit svým snům.(joh)
Foto: Archiv Kolenčík-Hejhal

8.2.2020

KomentářeKomentáře
ChatChat

Komentáře:

Pro vložení komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.