16.02.2020
Britský automobilový závodník Elfyn Evans ovládl druhý podnik Mistrovství světa WRC. Dokázal tak vyhrát podruhé v kariéře.
autaAuta

Na švédských tratích se o tomto víkendu rozjel boj o body do šampionátu WRC. Švédská rallye byla podle původního programu zkrácena na 171,64 měřených kilometrů. Seveřané se potýkají s nedostatkem sněhu a můžeme být rádi, že se druhý podnik MS mohl aspoň za těchto provizorních podmínek uskutečnit.

Nejrychlejším jezdcem byl už od čtvrtečního večera Brit Elfyn Evans s Toyotou, který si své vedení udržel až do konce soutěže. „Byl to pro nás skvělý víkend. Děkuji týmu za skvěle přípravenou techniku,“ řekl v cíli soutěže Evans.

Druhým nejrychlejším pilotem byl Ött Tanak s tovární vozem korejské automobilky a jsou to jeho první stupně vítězů s Hyundaiem.

Na bronzový stupínek se dokázal probojovat po velké bitvě s Ogierem teprve devatenáctiletý Kalle Rovanperä, který ještě v minulém roce startoval v kategorii WRC-2 Pro s továrním týmem Škoda Motorsport. „Dali jsme do toho maximum možného a jsem nesmírně šťastný za svoje první stupně vítězů ve WRC.“

Český pilot Filip Mareš s Fabií R5 Evo obsadil při premiérovém startu v MS dvacáté místo a skončil šestý v kategorii WRC3.