22.02.2020
V nizozemském Eersel se 16. února otevírala nová sezona v sajdkárkrosu prvním mezinárodním závodem, který v nejsledovanější třídě INTER ovládla domácí staronová posádka Daniel Willemsen a Kaspars Stupelis.
sidecarcrossSidecarcross
KomentářeKomentáře
ChatChat

Příhodné, přímořské klima v Nizozemsku dovoluje každý rok začít s novou sezonou ještě v období zimy. Závod, který připadá vždy na začátek února, nabízí jezdcům v jejich přípravě první ostřejší svezení a poměření s konkurencí, čehož hojně využívají i týmy z okolních států. Pro ně je totiž otevřena třída Inter, kde startují nejen nejlepší Nizozemci, ale také známé tváře z MS.

I letos nizozemské Eersel přivábilo slušný počet posádek. Ve třídě sajdkár byly vypsány tři kategorie: INTER, NATIONAL a HOBBY. S nimi se pak na dráze objevily i quady juniorů a profi. Pro ně byl i přes předchozí nepříznivé počasí a silné srážky závodní okruh dobře připraven.

Asi největší pozornost se upínala na sajdkárkrosaře v INTER, kde naskočilo několik světových hvězd, ale i nově složených týmů. Z nich se nejvíce dařilo nově složené posádce Willemsen-Stupelis, ověnčené řádkou světových titulů.

Jejich zkušenosti i bez více společných tréninků se velmi projevily. Sice v ranním „měřáků“ nebyl výsledek oslnivý, ale vše si vynahradili v odpoledních rozjížďkách. Pro oba byly závody první zkouškou po mnoha letech, kdy spolu závodili. U nich se tedy jednalo hlavně o zvyknutí si znovu na sebe a získání stejného rytmu.

Skvělé starty a brzké ujmutí vedení jim pak v obou jízdách zajistily lepší výchozí pozici a přímou cestu k vítězství. V první i druhé jízdě si prvenství vždy pohlídali. Daniel Willemsen a Kaspars Stupelis si tak v Eersel připsali první letošní vítězství. Úřadující mistr světa Etien Bax s novým spolujezdcem Nicolasem Mussetem obsadili až 9. příčku, jelikož v první jízdě museli odstoupit pro technickou závadu. Podobně na tom byli i Angličané Wilkinson-Humphrey v druhé jízdě.Celkové pořadi v Eersel, třída Inter:


1. Willemsen - Stupelis ….... 50 bodů
2. Keuben - Beleckas …........ 40 b.
3. Wijers - van de Wiel …..... 38 b.
4. Leferink - Veldman …....... 31 b.
5. Matthys - Debruyne …...... 28 b.
9. Bax – Musset …................ 22 b.
10. Wilkinson - Humphrey … 20 b.

Kompletní výsledky na:
https://speedhive.mylaps.com/Sessions/5722014(joh)
Foto: motocrossplanet.nl, smxpics.be - Dries Dewitte

22.2.2020

KomentářeKomentáře
ChatChat

Komentáře:

Pro vložení komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.