25.02.2020
Motosalon 2020 klepe na dveře a už teď je jasné, že od 5. do 8. března budou pavilony P, F a Z i přilehlé volné plochy plné. Na ploše větší než dva hektary najdete na 150 expozic a 400 značek! Areál bude tepat nadupanými stroji, pestrým doprovodným programem a nově i streetfood festivalem. Na své si tedy přijdou nejen milovníci motorek, čtyřkolek a příslušenství, ale také dobrého jídla!
ostatníOstatní
KomentářeKomentáře
ChatChat

Originální soutěž přestaveb má název Czech Custom Grand Prix a v pavilonu F se můžete těšit na stovku unikátních strojů v deseti kategoriích. Od úplně radikálních staveb, kde konstruktéři začali se stavbou od základu, přes upravené Harleye, café racery, scramblery až po modifikované skútry nebo přestavby vycházející z domácích značek. Novinkou je samostatná kategorie upravených strojů značky Indian.

 

Ti nejlepší z česko-slovenských kaskadérů zabojují v historicky první Czech Stunt Grand Prix při Motosalonu! Jezdce z řad profesionálů i amatérů čeká soutěž ve tříminutovém volném stylu. Od čtvrtku 5. března budou probíhat za pavilonem Z volné tréninky, v pátek proběhnou kvalifikační jízdy, v sobotu pak semifinále a další velice atraktivní program. Neděle bude ve znamení finálových jízd a následného slavnostního vyhlášení výsledků.

 

O žaludky bude postaráno skvěle – díky novému projektu Burger Arena v pavilonu Z. Burger Arena spojila dohromady desítky tisíc fanoušků BURGERFESTU a Burger Street Festivalu. Burger Arena bude nabízet kromě osvědčených hamburgerů na mnoho způsobů také jídla vegetariánská, bezlepkové alternativy či burgery s chutnou náhražkou masa.

 

Slavnostní zahájení veletrhu MOTOSALON proběhne ve čtvrtek 5. 3. ve 13:30 hod. v pavilonu F! Nebudou na něm chybět televizní testovací pilot Pepa Sršeň, jezdci Karel Abraham a Jakub Kornfeil, či známé osobnosti, které mají k motocyklovému světu víc než blízko – ať už jde o Vandráky, tedy herce Pavla Lišku a Jana Révaie, herce Lukáše Langmajera nebo moderátorku Moniku Leovou.

 

Anketa Motocykl roku 2020 má letos nominovaných 33 vozidel od 18 vystavovatelů, rozdělených do pěti kategorií. Vítězové budu vyhlášeni v rámci sobotního společenského večera přímo na veletrhu. Vyhrát můžete i vy – zapojte se do hlasování a získejte až 100.000 Kč na nákup motocyklu nebo další desítky cen.

 

Legendární Babetta jede do světa! V sobotu odpoledne se uskuteční v areálu výstaviště speciální závody známých jezdců a VIP na babetě. Těšit se můžete také na populární sport Moto Gymkhana, neboli motoslalom, a to jak volné tréninky gymkhanerů, tak noční show. Odvážní kaskadéři z týmu Crazy Day si pro vás připravili "jízdy smrti" po zadních a předních kolech, jízdu na moto bez předního kola, synchronní jízdy a další show. I ženám na motorce to sluší! O tom se přesvědčíte v tandemové kaskadérské exhibici Martina Krátkého a Katky Jandové.

 

Osvěta, soutěže, workshopy i povídání. V pátek nás čeká mezinárodní studentská soutěž mechaniků motocyklů a jízdních kol pod názvem Europacup 2020, o víkendu pokračují workshopy o údržbě, v ovládání motocyklu vás zdokonalí bývalý trialový šampion Míra Lisý, motoškola Bezpečně na motorce akademie i workshopy brněnského Automotodromu. Povídat si můžete s legendami československého motocyklového sportu, např. Peterem Balážem, účastníky Rallye Dakar nebo si užít poutavé cestovatelské přednášky s Vandráky, Jardou Šímou a dalšími dobrodruhy jedné stopy.

 

Naskenujte si QR kódy a odjeďte z veletrhu Motosalon na novém stroji! Skutečně, budete-li skenovat QR kódy u skútrů, motorek a čtyřkolek, moped mpKorado SUPERMAXI 50 EFI může být váš. Do mobilní aplikace, která vám pomáhá podat informace k jednotlivým motocyklům, je zahrnuto na 400 motorek, včetně modelů všech významných značek. A navíc - najdete tam všechny motorky, nominované v anketě Motocykl roku!

 

TZ BVV – Veletrhy Brno

25.2.2020

ostatníOstatní
KomentářeKomentáře
ChatChat

Komentáře:

Pro vložení komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.