09.03.2020
Na okruhu Losail se o tomto víkendu naplno rozběhl kolotoč Mistrovství světa. Na dráze jsme mohli pozorovat jezdce kategorií Moto3 a Moto2. V nejslabší kubatuře zajel obstojně i Filip Salač.
silniceSilnice

Jako první se v Kataru odjel závod nejslabší kubatury Moto3. Ihned od začátku závodu jsme mohli pozorovat boj patnácti jezdců o stupně vítězů. Tato třída MS bude i letos velice vyrovnaná a fanoušci uvidí tuhé boje o přední příčky.

Nejlépe si dnes v Moto3 vedl španělský jezdec Albert Arenas, který si rozvrhl strategii nejlépe ze všech jezdců a dokázal první závod letošní sezóny vyhrát před druhým McPheem a třetím Ogurou.

V 16:00 SEČ se vydali na dráhu jezdci Moto2. I zde panoval od začátku tuhý boj mezi jezdci o přední příčky a vytvořila se veliká skupina. Nejlépe se ovšem v posledních kolech dokázal proplést, až na první místo Nagashima. Pro Japonce to bylo premiérové umístění na stupních vítězů a ihned vítězné. Druhý skončil Baldassari a pro třetí místo si dojel Bastianini.

V závodě Moto3 měla Česká republika zastoupení v podání Filipa Salače, který si při svém debutu v novém týmu a s novým strojem Honda dojel pro slušné 8. místo. Jeho dojmy ze závodu si můžete přečíst ZDE.