20.03.2020
Dva uznávaní čeští piloti Tomáš Enge a David Vršecký pojedou v barvách týmu Buggyra Racing šampionát GT v Číně. Roudnická stáj tímto krokem vstupuje do nového dobrodružství, když se po ME tahačů a Dakaru rozhodla vyzkoušet závody na okruzích.
autaAuta
KomentářeKomentáře
ChatChat

Buggyra Racing bude v Číně závodit s vozem Mercedes-AMG GT3, ve kterém se budou střídat již výše zmiňovaní piloti Tomáš Enge a David Vršecký. Oba tito dva jezdci byli povoláni „ze závodního důchodu“. Dvojici ostřílených matadorů doplní testovací jezdkyně Aliyyah Kolocová.

 

Martin Koloc, šéf stáje Buggyra Racing, se pro tento krok rozhodl již v létě loňského roku. Úvodní závody byly díky novému viru Covid-19 sice zrušeny, ale jezdci by se mohli představit na tratích již začátkem června v Šanghaji. „V čínském šampionátu za sebou máme několikaleté úspěšné působení s kamiony, proto jsme se společně s naším partnerem Zero Mileage Lubricants rozhodli rozjet něco nového,“ řekl Koloc.

 

Buggyra spekulovala, že by vsadila na čínského jezdce, když jde o čínský šampionát. Nakonec ale zavládla touha po úspěchu, a proto sázka na matadora okruhů Engeho. Jeho úkolem nebude jen jezdit rychle, ale také bude „učitelem“ Davida Vršeckého, který doposud závodil jen s tahačem.

 

V nadcházející sezóně 2021 by se chtěla Buggyra představit i v čínském vytrvalostním závodění. Následně bychom roudnickou stáj mohli vidět v sezóně 2023 při slavném závodě 24h Le Mans.

 

Připravil: Ondřej Novotný
Zdroj a foto: Buggyra Racing
20.3.2020

autaAuta
KomentářeKomentáře
ChatChat

Komentáře:

Pro vložení komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.