19.03.2020
Kluby byly připraveny, jezdci byli připraveni, měli jsme zajímavé startovní listiny s nejlepšími jezdci, ale bohužel „Dutch Masters of Motocross 2020“ je zrušeno! Pro KNMV a partnery to bylo nečekaně složité rozhodnutí, ale dopad krize šíření koronaviru znemožňuje odjet tuto sezónu.
motocrossMotocross
KomentářeKomentáře
ChatChat

Vzhledem k opatřením, týkajících se šíření koronaviru, byl již minulý týden zrušen první zahajovací závod v Harfsenu, který se měl konat 29. března. Dále řešíme případné změny v kalendáři MXGP. Výsledkem toho bylo, že na finálový závod Zwarte Cross už po změně kalendáře MXGP nezbylo místo. Další víkendy se postupně zaplňují, to zhoršuje možnosti přesunu závodů. Stručně řečeno: v roce 2020 již není možné uspořádat plnohodnotný seriál Dutch Masters of Motocross.

 

Navíc v současné době existují pro společnost daleko důležitější otázky, než motocross. Zdraví a bezpečnost jezdců, týmů, fanoušků a všech dobrovolníků a pracovníků v organizujících klubech je pro nás prioritou.

 

Je to to těžký oříšek, na skousnutí nejen pro KNMV, ale zejména pro organizující kluby, kterými jsou: MC Hamac Harfsen, Stichting Circuit Oldebroek, Macro Rhenen, Macl / Zwarte Cross a všichni jejich dobrovolníci. Rádi by měli skvělou sezónu s jezdci, týmy, sponzory a fanoušky.

 

Všechno musí teď počkat do roku 2021. Díky podpoře našich hlavních partnerů Jumbo a Red Bull, můžeme pokračovat v sezóně 2021! Mezitím musí KNMV zkoumat možnosti, jak uspořádat závody ONK do zbytku sezóny. ONK je druhou nejvyšší ligou v Holandsku.

 

Připravil: Pavel Horák

Zdroj a foto: KNMV

19. 3. 2020

motocrossMotocross
KomentářeKomentáře
ChatChat

Komentáře:

Pro vložení komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.