22.03.2020
Španělský motocyklový závodník a pětinásobný mistr světa Jorge Lorenzo nevyloučil, že by se v sezóně 2021 mohl vrátit do seriálu MS. Petronas Yamaha SRT by stála o jeho služby společně s Rossim.
silniceSilnice
KomentářeKomentáře
ChatChat

Rodák z Palma de Mallorca na konci loňské sezóny ukončil závodní kariéru v Mistrovství světa MotoGP. Po nepříliš vydařených dvou letech u Ducati v sezónách 2017, 2018 závodil v roce 2019 u tovární Hondy. Lorenzo se ovšem od počátku svého působení u týmu Repsol Honda trápil a provázely ho i zdravotní potíže. Proto se na konci sezóny rozhodl nepokračovat a „odejít do závodního důchodu“.

 

Letos se ovšem vrátil do sedla jako testovací jezdec Monster Energy Yamaha Teamu a výraznou měrou přispěl k vylepšení tovární Yamahy. Na testech v Kataru dokonce radil a konzultoval pocity z nové Yamahy s Rossim.

 

Pokud by se Lorenzo vrátil do závodního kolotoče, jako stálý jezdec kategorie MotoGP, tak by to bylo zcela jistě s Yamahou! „Tohle rozhodnutí jsem udělal v listopadu a je na 98% definitivní, ale je pravdou, že člověk nikdy neví, co se v životě stane. Stát se může cokoliv, ale zatím jsem s tímto rozhodnutím spokojený. Já jsem aktuálně šťastný, ale je mi jasné, že moji fanoušci by mne viděli rádi zpět na závodní trati. Pokud by ale na návrat přišlo, pak jedině s Yamahou, nikdo jiný by mne nepřesvědčil,“ řekl Španěl.

 

Naproti tomu Valentino Rossi nemá pro rok 2021 garatovanou závodní sedačku, když ho u továrního týmu vystřídá mladičký Francouz Fabio Quartararo. Sám „The Doctor“ prohlásil, že pokud bude letos konkurenceschopný, tak odcházet do „závodního důchodu“ nechce!

 

Uvidíme tak v sezóně 2021, v barvách satelitního týmu Petronas Yamaha, legendární duo Rossi & Lorenzo?

 

Připravil: Ondřej Novotný
Zdroj: motorsport.com
Foto: Jorge Lorenzo
22.3.2020

silniceSilnice
KomentářeKomentáře
ChatChat

Komentáře:

Pro vložení komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.