30.03.2020
V návaznosti na důkladné diskuze mezi FIM, FMI a lokálními organizátory byla rozhodnuto, že 95. ročník FIM Mezinárodní šestidenní v Enduru a 5. ročník FIM Enduro Vintage trophy bude odloženo na rok 2021! Důvodem jsou souvislosti probíhající s omezením kvůli probíhající pandemií koronaviru.
motocrossMotocross
KomentářeKomentáře
ChatChat

I přes to, že se měla ISDE konat koncem srpna a začátkem září letošního roku v oblasti Lombardie a Piemont v Itálii, existuje spousta důvodů, kvůli kterým bylo nutno učinit rozhodnutí dříve než později. Celosvětové šíření viru tak zasáhlo nejstarší motoristickou událost v mezinárodním kalendáři FIM.

 

Každoroční akce přiláká do terénu několik stovek účastníků z více než třiceti zemí světa. Každý z nich musí dlouhou dobu plánovat cestu, logistiku, motorky a další záležitosti s tím spojené. ISDE navíc vyžaduje mnoho měsíců plánování a příprava stovek kilometrů soutěže zabere organizátorům řešení a povolení od místních orgánů a všech zúčastněných stran.

 

S ohledem na všechny související a organizátorské povinnosti se FIM, FMI a místní organizační výbory dohodly, že je v nejlepším zájmu všech stran zachovat šestidenní jako jednu z nejdůležitějších terénních událostí v kalendáři, a tak rozhodnutí odložit o událost o jeden rok je správným a náležitým krokem.

 

95. ročník Mezinárodní šestidenní se tak bude konat od 30. srpna 2021 do 4. září 2021. Závodníci Enduro Vintage Trophy odjedou 5. ročník v termínu 2. – 4. září 2021. Lokalita pro závody zůstává beze změn.

 

Prezident FMI Giovanni Copioli o přeložení závodu: „Kvůli nouzové situaci propuknutí Covid-19 musíme toto obtížné rozhodnutí přijmout. Odložení FIM ISDE 2020 na příští rok ukazuje, že je pro nás prioritou zdraví jezdců. Byli jsme velice potěšeni, že jsme v Itálii mohli pořádat FIM ISDE 2020, nejprestižnější událost endura, ale v tuto chvíli je to nejrozumnější řešení. Jsem vděčný FIM a jeho prezidentovi panu Jorge Viegasoovi za podporu a výbornou spolupráci. Už se těšíme na FIM ISDE 2021 v Itálii, akce bude ještě lepší!“

 

Připravil: Pavel Horák

Zdroj: FIM ISDE

Foto: Lenka Pechánková

30. 03. 2020

motocrossMotocross
KomentářeKomentáře
ChatChat

Komentáře:

Pro vložení komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.