30.03.2020
Jedna ze současných hvězd MotoGP, Andrea Dovizioso, se musí rozhodnout, kam povedou jeho další plány pro sezónu 2021. Jeho smlouva u tovární stáje Ducati mu vyprší po aktuální, složité sezóně a je pro něj otázkou, zda nadále zůstane v paddocku MotoGP. Ital projevil zájem o účast na motocrossových závodech, pokud by pověsil boty z MotoGP na hřebík. Uvidíme, zda se to stane už příští rok.
motocrossMotocross
KomentářeKomentáře
ChatChat

„V mysli mám různé projekty, ale nejvíce se zaměřuji na motocross, protože teď nemohu závodit v těchto disciplínách,“ uvedl Dovizioso.

 

Během pauzy, způsobené vypuknutím koronaviru, Dovi říká, že má spoustu času na přemýšlení a chybí mu tam celková únava po celém dni na motocrossu. „Ta únava po celém dni na motocrossové motorce mi chybí, ikdyž to teď není možné. Díky této dlouhé a nucené přestávce hodně přemýšlím.“

 

Italský závodník nevylučuje ani účast na závodech automobilů v budoucnosti. „Chtěl bych zkusit čtyři kola. Existují auta, které člověku dají podobný adrenalin jako na motorce, například rallye nebo rallye-cross. Minulý rok jsem se zúčastnil závodů DTM v Misanu, bylo to náročné, ale já jsem si to užíval.“

 

Po MotoGp přestoupilo spoustu jezdců do Mistrovství světa superbiků, ale Andrea prohlásil, že je to dobrý šampionát, ale nemá zájem se ho zúčastnit.

 

Na konečný verdikt budeme muset teprve počkat a uvidíme, kam cesty zavedou Doviziosa. Pokud se rozhodne, že rok 2020 bude jeho posledním v MotoGP, existuje velká šance, že ho budeme potkávat na motocrossových tratích. Navíc je obtížné teď určovat, na jaké úrovni by závodil, ideálním výchozím bodem by pro něho mohl být italský šampionát.

 

Připravil: Pavel Horák

Zdroj: gpone.com

Foto: Red Bull

30. 03. 2020

motocrossMotocross
KomentářeKomentáře
ChatChat

Komentáře:

Pro vložení komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.