06.05.2020
V neděli 3. května se měla odjet Grand Prix Jerezu, ovšem z důvodu situaci kolem koronaviru se tento závod mohl odjet pouze ve virtuální podobě.

Na dráze Jerez de la Frontera jsme poprvé v historii mohli sledovat všechny tři kubatury Mistrovství světa silničních motocyklů. Na trati se představili nejdříve jezdci Moto3, které následovala prostřední kubatura Moto2 a jako poslední se představili jezdci MotoGP.

Kategorii Moto3 opanoval argentinský jezdec Gabriel Rodrigo s Hondou, když za svými zády nechal druhého Alberta Arenase na KTM o více, než 4 sekundy. Na bronzový stupínek vystoupal Španěl Raúl Fernandez.

Jako druzí se na trati představili jezdci Moto2. Závod prostřední kategorie ovládl stylem start – cíl Ital Lorenzo Baldassari, který nadělil druhému Jake Dixonovi necelé 4 sekundy. Na třetím místě objel a následně i skončil závod Nizozemec Bo Bensneyder.

Finále v podobě 13 kol, tj. 50% skutečné vzdálenosti závodu MotoGP, čekalo od 16:20 na jezdce královské kubatury MotoGP. Nejrychlejším jezdcem po kvalifikaci byl Fabio Quartararo. Bohužel to bylo jediné, co Francouz na dráze předvedl. Celý závod spíše propadal a pohyboval se na konci startovního pole.

Naproti tomu první vítězství si připsal tovární jezdec Yamahy Maverick Viňales, druhý skončil Alex Marquez a třetí skončil Francesco Bagnaia.

Připravil: Ondřej Novotný
Zdroj a foto: MotoGP.com