20.05.2020
Novozélanďan Ben Townley se může pyšnit brilantní motokrosovou kariérou, kterou zdobí mj. titul šampiona třídy MX2 z Mistrovství světa v motokrosu z roku 2004. Po následujícím roce stráveném v kategorii MX1 se Townley rozhodl zkusit závodnické štěstí v Americe. V rámci této mise se mu podařilo ovládnout SX Lites East a získat titul v roce 2007. Ben se musel během své závodnické kariéry vypořádat s mnoha zraněními. Ale když byl zcela fit, bylo to znát.
motocrossMotocross
KomentářeKomentáře
ChatChat


A jak to tak vypadá, motokrosová generace s příjmením Townley nebude jen tak lehce zapomenuta. Benův syn Levi totiž rovněž závodí a v budoucnu doufá ve skvělé výsledky. 

  
"Momentálně jezdím většinu závodů na pětašedesátce. Před pár měsíci jsem si zkusil taky pětaosmdesátku. Odjel jsem jeden závod v Austrálii a rovněž speciální závod KTM50 v americkém Anaheimu. Na Novém Zélandu máme spoustu skvělých tratí. Miluji cestování a poznávání mé domoviny, v níž se člověk v rámci jízdy na motorce setká s mnoha různými povrchy," řekl Townley GateDrop.com. 

Přestože je Levi ještě hodně mladý, pokud jde o jeho plány, dá se předpokládat, že si půjde dost tvrdě za svým. Vypadá to, že se narodil coby vítěz. "Jsem rád, že mám tátu, který mi hodně v mnoha směrech pomáhá a dokáže mi poradit. Ale někdy je to náročné, protože dokáže být hodně přísný." 

Kromě svého otce se vidí Levi v Eli Tomacovi a Ricky Carmichaelovi. S naprostou suverenitou prohlašuje, že chce ve sportu dokázat více než jeho otec
 


"Mými vzory jsou Eli Tomac a Ricky Carmichael, protože těm se podařilo dosáhnout, co bych rád zvládl i já. Chci dokázat více než můj táta. Beru ježdění vážně a opravdu chci být úspěšným závodníkem." 

Během několika let Levi přestoupí do třídy 125 ccm, a tak jsme se ho s předstihem zeptali, jestli bude mít zájem závodit ve třídě EMX125? 
 

"Zatím jsem o tom ještě nepřemýšlel, ale  pokud dostanu šanci, nejspíš pojedu." Levi se zúčastnil několika MXGP závodů, které ho celkově velmi zaujaly. Ale kdyby si měl vybrat, radši by závodil v Americe

"Jo, MXGP je fakt cool, úroveň závodů je o level výš než u nás na Zélandu. Kdybych si mohl vybrat, zvolil bych Ameriku, ale v současné době je to fuk."


Táta Ben
se drží nohama na zemi, protože moc dobře ví, že je před nimi ještě dlouhá cesta. Každopádně je však rád, že se syn věnuje sportu a je spokojený s dosavadním průběhem. 
 

"Oba moji synové milují ježdění a závodění. Jsou opravdu soutěživí a mají snahu. Shodně prohlašují, že budou závodníci, ale dobře vím, jak náročná to bude cesta, pokud se z nich mají stát na Novém Zélandu profíci. Takže nezbývá než čekat, jak se vše vyvine. Je mi ctí být jejich průvodcem během seznamování se se závoděním a vším kolem. Opravdu si užívám společné ježdění, ale taky závodění. A dělá mi radost, když se nám daří dosáhnout nových cílů. Motokros je drsný sport, ale zároveň díky němu dostanou tolik užitečných životních lekcí, o kterých se jim ani nesnilo," řekl Ben GateDrop.com
 

Bude to sice trvat ještě několik let, ale bude skvělé vidět pokračující generace Townley závodit v Evropě či v Americe. Benovi synové jsou odhodlaní, že v motokrosu něco dokážou! 
 

Připravila: Lucie Havlíčková (luh)
Zdroj/autor interview: Gatedrop.com/Andy McKinstry
Foto: Ben Townley
20.05.2020 

motocrossMotocross
KomentářeKomentáře
ChatChat

Komentáře:

Pro vložení komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.