22.05.2020
V souvislosti s probíhající pandemii koronaviru a souvisejícím omezením cestování, dospělo FIM společně s národními federacemi a místními organizátory k závěru, že přijmou následující rozhodnutí týkající se velkých změn letošního kalendáře FIM Mistrovství světa v trialu 2020.
ostatníOstatní
KomentářeKomentáře
ChatChat

Závody v České republice a Velké Británii byly před několika týdny odloženy. Nyní jsou však pro letošní sezónu 2020 zrušeny bez náhrady.

 

Vzhledem k přetrvávajícím nejistotám ohledně rozhodnutí jednotlivých vlád v oblasti přepravy nákladu a lidi a v souvislosti s ekonomickými problémy nebude možné v letošní sezóně hostit TrialGPJaponsku. Na zrušení závodu se shodly všechny strany – FIM, Japonská motocyklová federace a místní organizátor Mobilityland.

 

Ze stejných důvodů byl zrušen i trialový závod národů, který se měl konat v portugalské městečku Gouveia ve dnech 12. a 13. září.

 

FIM spolupracuje s národními federacemi a organizátory na vytvoření nového kalendáře pro sezónu 2020. Nových termínů se dočká závod v Andoře, Itálii, Francii a Španělsku. Žádný z těchto závodů se však nebude konat dříve než v září. Doufejme, že díky spolupráci všech zúčastněných stran, budeme moci v několika příštích týdnech představit pozměněný kalendář.

 

Kalendář FIM Mistrovství světa v trialu 2020 (TrialGP)

Cahors (FRA) – nové datum
Pobladura de las Regueras (SPA) – nové datum
Tolmezzo (ITA) – nové datum
St. Julia (AND) – nové datum
Motegi (JPN) - zrušeno
Sokolov (CZE) - zrušeno
Tong (GBR) - zrušeno
Trial des Nations – Gouveia (POR) - zrušeno

 

Připravil: Pavel Horák

Zdroj: FIM

Foto: Pep Segalés / TrialGP

22. 5. 2020

ostatníOstatní
KomentářeKomentáře
ChatChat

Komentáře:

Pro vložení komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.