22.05.2020
Držitel červené tabulky ve třídě EMX125 Liam Everts vypadá, že by mohl být v budoucnu úspěšným závodníkem. Patnáctiletý závodník vyhrál úvodní závod evropského šampionátu v Matterley Basin, kde bral dvakrát první místo. Poté se ukázal na úvodním závodě EMX250 v holandském Valkenswaardu, kde s výsledky 7-6 skončil celkově šestý.
motocrossMotocross
KomentářeKomentáře
ChatChat

Syn Stefana Evertse byl hodně nešťastný, že nevyhrál MS juniorů v roce 2019 poté, když ho z boje o titul vyřadilo selhání motoru. Do roku 2020 skočil v plné kondici a spoustě lidem otevřel oči. S prvním závodem v Matterley Basin si bravurně poradil a vítezství pro něj bylo celkem snadné.

 

„Pro mě,“ řekl Liam. „Dělal jsem jen to, co jsem dělat měl a vůbec jsem nemyslel na pódiová umístění, které mě hodilo do vedení. Bylo by hezké být trochu jako můj dědeček nebo můj táta, nebo si vytvořit svůj vlastní styl, který se mi líbí, ale to je dlouhá cesta. Jednalo se jen o jedno vítězství v závodě. Dokonce i ve Valkenswaardu jsem ukázal spoustu věcí, kterých jsem schopen. Věřím, že jsem schopen mnohem více. Chci brzy závodit v MX2, být v top týmu. Nevím, kdy se to stane, ale musím se soustředit a chci vyhrávat! Nejsem tu od toho, abych se pohyboval na pátém místě, chci vyhrát.“

 

Liamův slavný otec Stefan si je vědom toho, jaká vede dlouhá cesta na vrchol, která není rozhodně snadná. Dlouhá cesta plná překážek, štěstí, neštěstí a zranění, ale pokud to chcete, všechno špatné je pro něco dobré.

 

„Matterley je fantastickou tratí,“ řekl Stefan Everts. „Bylo to technické, měli blátivé podmínky, měli i suché podmínky, takže jsme mohli vidět různé věci, které Liam na motorce ovládá.Už jsem to viděl v týdnu během tréninků, myslím si, že důvod toho, že to nikdy nevyšlo, bylo to, že nebyl připraven, možná mentálně, ale hlavně fyzicky. Je hezké ho konečně vidět pod tlakem, protože tlak na něj je obrovský a možná jsem jedním z mála, kdo chápe to, čím prochází, protože totéž jsem měl já s tátou. Vidím ho, jak je silnější a jak se zlepšuje. Nyní jsme omezeni, ale Liam je stále motivovaný. Je zklamaný, že se nezávodí a nemůže zajíždět dobré výsledky. Dívá se na mě jako na svého otce, ale také jako na šampiona. Liam věří tomu, co mu říkám a co děláme. Diskutujeme spolu spoustu věcí, ale například jeho fyzický program, kterému důvěřuje, jen sleduje a dělá to, co je v jeho silách. To je nejlepší způsob, jak to dělat. Také jsem to tak se svým otcem a Willy Linden dělal, nikdy jsem nediskutoval, jen jsem to udělal.“

 

Připravila: Anna Dojčánová

Zdroj a foto: MXGP.com

22. 5. 2020

motocrossMotocross
KomentářeKomentáře
ChatChat

Komentáře:

Pro vložení komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.