01.06.2020
Plných 155 dní trvalo čekání českého plochodrážního příznivce na úvodní závod letošní plochodrážní sezóny u nás. Pokud k tomuto číslu připočteme 72 dní od konání posledního závodu v roce 2019, zjistíme, že čekání na okamžik, kdy se seřadí jezdci na startovní pásku v ostrém měření sil, trvalo více jak sedm měsíců.
ostatníOstatní
KomentářeKomentáře
ChatChat

Ve středu se však všichni dočkáme. Od poloviny března to bude dokonce první plochodrážní závod v Evropě. Na startovní čáru se na pardubickém plochodrážním stadionu postaví jezdci závodu o Pohár AČR, který letos bude soutěží, kterou známe pod názvem Přebor jednotlivců a juniorští jezdci v kategorii do 250 ccm, kteří letos poprvé absolvují boje o mistra České republiky v seriálu závodů. Pravda, počet přímých účastníků akce ve Svítkově je značně omezen, do hlediště se dostane pouze 150 osob a podle všeho poprvé v historii pardubického plochodrážního stadionu bude závod vyprodán. Jsme přesvědčeni, že tento počet na akci v areálu jakým bezesporu stadion ve Svítkově je zcela neadekvátní, ale chceme závodit a jsme rádi, že alespoň někdo do hlediště může a věříme v lepší časy a hlavně, že naše argumenty budou vyslyšeny a my nebudeme muset žádné účastníky omezovat. Závod se samozřejmě uskuteční při akceptaci všech nařízení Ministerstva zdravotnictví.

 

Letošní Pohár AČR by měl být velmi kvalitní soutěží, vždyť až na Václava Milíka a Jana Kvěcha, kteří se připravují na úvodní závody elitní polské ligy a loňského přeborníka Zdeňka Simotu, který se zatím do soutěže nepřihlásil, bude na startu kompletní česká špička na čele s vicemistrem republiky Eduardem Krčmářem, zkušenými Josefem Francem a Martinem Málkem, na úspěch budou chtít dosáhnout i další pražští jezdci Zdeněk Holub, Ondřej Smetana a Petr Chlupáč. Mezi favority patří samozřejmě i domácí Hynek Štichauer, loni čtvrtý jezdec individuálního šampionátu,  pardubický klub budou reprezentovat ještě Jaroslav Petrák a Daniel Šilhán.

 

Pohárový seriál má celkem sedm závodů, ve Svítkově se uskuteční ještě jeden závod 22. července. Do poloviny července se uskuteční prakticky vždy jeden závod týdně a právě na tento seriál by po otevření hranic měla navazovat extraligová a prvoligová soutěž.

 

Těsně před ostrým začátkem letošní sezóny rozhodla plochodrážní komise o změně podoby závodění juniorů starších 12 let, sedlajících motocykly s motory o kapacitě 250 ccm. Do soutěže zatím zamíří jezdci čtyř klubů, ale čtyři z nich Jaroslav Vaníček, Adam Bedář, Bruno Belán a Vojtěch Šachl už dokázali v kategorii do 125 vybojovat světové i evropské medaile.

 

Závod v Pardubicích začíná v 17 hodin. Závodu nemůže v souladu  s pravidly MZ předcházet nástup, bude se tedy hned závodit. Vzhledem k omezení počtu účastníků, který platí jak pro hlediště, tak i parkoviště závodních strojů je připraven pro ty, kdož se nevejdou do hlediště stream závodu přes internet. Dovolíme si také požádat fanoušky, aby sledovali internetové stránky klubu, dozví se tam nejenom adresu na stream, ale především v úterý ráno i informace o dostupnosti vstupenek.

 

Startovní listina

1. Holub Zdeněk – AK Markéta Praha

2. Kvěch Václav – PK Plzeň

3. Smetana Ondřej – AK Markéta Praha

4. Petrák Josef – AMK ZP Pardubice

5. Druhý z Kvalifikační jízdy

6. Chlupáč Petr – AK Markéta Praha

7. Hájek Filip – AK Markéta Praha

8. Krčmář Eduard – AK Slaný

9. Málek Martin – AK Březolupy

10. Franc Josef – AK Markéta Praha

11. První z Kvalifikační jízdy

12. Šilhán Daniel – AMK ZP Pardubice

13. Štichauer Hynek – AMK ZP Pardubice

14. Klíma Daniel – AK Markéta Praha

15. Gavenda Martin – AK Březolupy

16. Dobiáš Milan – AK Slaný

 

Kvalifikační jízda

1. Kuchař Pavel – AK Markéta Praha

2. Baštecký Michal – AK Markéta Praha

3. Exler Jakub – AK Markéta Praha

 

Startovní listina 250 ccm

1. Bednář Adam – AK Markéta Praha

2. Novotný Jakub – AMK ZP Pardubice

3. Šachl Vojtěch – AK Divišov

4. Hlačina Jan – AMK ZP Pardubice

5. Vaníček Jaroslav – AK Markéta Praha

6. Belán Bruno – AK Slaný

7. Jeníček Jan – AMK ZP Pardubice

 

TZ Zlatá přilba Pardubice / Petr Moravec

Foto: Pavel Horák

1. 6. 2020

ostatníOstatní
KomentářeKomentáře
ChatChat

Komentáře:

Pro vložení komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.