06.06.2020
Ve středu 3.6.2020 promotér APO Multimedia a FIM zveřejnili společné oznámení o zrušení letošní sezony Mistrovství světa v sajdkárkrosu. O několik dní se k nim přidala i FIM Europe, aby informovala o zrušení ME družstev side a quad (Sidecarcross and Quadcross of European Nations).
sidecarcrossSidecarcross
KomentářeKomentáře
ChatChat

„Při tomto těžkém rozhodování byla pečlivě zvážena skutečnost, že naprostá většina závodů v kalendáři na rok 2020 byla již zrušena kvůli probíhající pandemii a že neexistuje žádná záruka, že by bylo možné uspořádat pár zbývajících podniků naplánovaných podle kalendáře. Spíše než čekat a nechat všechny v nejistotě, obě strany souhlasily, že se zaměří na sezonu 2021 a začnou se na ni připravovat.

I když jsou taková rozhodnutí vždy zklamáním, zejména pro jezdce, FIM a Apo Multimedia budou nadále spolupracovat na zajištění silného šampionátu v roce 2021, aby zajistili to nejlepší pro všechny strany, kterým by chtěli poděkovat za jejich pochopení a podporu v tomto náročném období.

Martin Beňa, generální ředitel Apo Multimedia řekl: „Náš úžasný sport závisí na podpoře diváků, a to jak kvůli atmosféře, tak jako proud příjmů. Bez zaručeného počtu diváků přes brány jsou rizika pro organizátory vysoká, a proto je nefér žádat, aby v těchto nejistých časech riskovali,"
se praví ve společném prohlášení FIM a promotéra APO Multimedia.

Dále se přihlédlo i k odlišným možnostem tréninků posádek z jednotlivých zemí, kde se situace se šířením nového typu koronaviru vyvíjela odlišně a uvolnění přísných opatření vlád přijdou později. Některé týmy by tak byly připraveny více než jiné.

Podobně nahlíží na situaci i pořadatel závodu „Sidecarcross and Quadcross of European Nations“ FIM Europe, který se rozhodl taktéž pro krajní řešení. Letos se tedy ani tzv. národy nepojedou!

Poprvé v historii světového sajdkárkrosu je celý ročník zrušen.
 


(joh)
Foto: Josef Hejnal
Zdroj: fimsidecarcross.com, www.fim-europe.com

6.6.2020

KomentářeKomentáře
ChatChat

Komentáře:

Pro vložení komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.