23.06.2020
K prvnímu velkému testování vyjeli na dráhu v Mostě, v pátek a sobotu, jezdci Mistrovství Evropy tahačů. Nechyběl zde samozřejmě ani český tým Buggyra Racing, který závodí v šampionátu FIA ETRC.
autaAuta
KomentářeKomentáře
ChatChat

Již v pátek se na okruhu v Mostě rozezněly motory trucků FIA ETRC. Mezi největší lákadla patřily samozřejmě nové trucky, které si týmy do letošního ročníku připravily. Všichni byli zajisté zvědaví na nová Iveca a nový speciál Buggyry.

 

V Roudnici usilovně pracovali na vývoji a stavbě nového vozu DK50, se kterým letos bude jezdit Mistr Evropy z roku 2017 Adam Lacko. Lacko si po tomto testu velice závodní tahač pochvaloval a podle jeho slov je zde velký potenciál na vítězství v závodech. Společně s Lackem testovali své tahače Buggyra ještě mladičký Téo Calvet (nová akvizice týmu Buggyra), a také patnáctiletá Aliyyah Koloc, starší dcera Martina Koloce.

 

Druhým speciálem, na který byli jistě zvědaví hlavně roudničtí bylo nové Iveco Jochena Hahna, který si pro letošní rok připravil po dvou letech zcela nový kamion. Společně s ním testoval i jeho syn Lukas Hahn, který by si stejně jako Aliyyah Koloc měl odbýt letos debut v ME.

 

Posledním novým speciálem, který se proháněl po mosteckém okruhu je nová Scania z dílen týmu Tankpool24 Steffana Faase.

 

Na testu se ovšem představila celá špička závodních týmů a závodníků z prostředí FIA ETRC. Jediný, kdo chyběl z užší špičky byl Španěl Antonio Albacete.

 

Dále jsme zde mohli vidět Steffi Halm (Iveco), Andrého Kursima (Iveco), Reného Reinerta (Iveco), Saschu Lenze (MAN), Heinricha Heckera (MAN) a Erwina Kleinnagelvoorta (Scania).

 

První závodní víkend je na programu 29 - 30. srpna na Autodromu v Mostě!

 

Připravil: Ondřej Novotný
Foto: Autodrom Most, Archiv týmů
23.6.2020

autaAuta
KomentářeKomentáře
ChatChat

Komentáře:

Pro vložení komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.