26.06.2020
Tovární stáj Red Bull KTM Factory včera oznámila přestup Miguela Oliveiry ze satelitního týmu Tech3 k továrně, aby hned na to mohl Pit Beirer oznámit, že k Tech3 se připojí současný jezdec tovární Ducati, Danilo Petrucci.
silniceSilnice
KomentářeKomentáře
ChatChat

V mnohých kuloárech se spekulovalo, že nynější jezdec továrního týmu KTM Pól Espargaro by měl od příští sezóny závodit za tovární Hondu po boku Marca Marqueze.

 

Tudíž rakouská KTM nemohla na nic čekat a začala za Španěla hledat náhradu. Začala vyjednávat s italským jezdcem Danilo Petruccim, kterému u Ducati končí po letošní sezóně smlouva. Ovšem asi málokterý fanoušek seriálu MotoGP si dokázal představit, že by jezdec, který závodí za tovární Ducati, šel „pouze“ k satelitu Red Bull KTM Tech3.

 

Místo u továrního týmu získal Portugalec Miguel Oliveira, který se tak příští sezónu střetne ve stejném boxu po dvou letech opět se svým bývalým kolegou z Moto2 Bradem Binderem, a vytvoří spolu tak tandem továrních jezdců. KTM tak dává najevo, že věří svému jezdci, který prošel všemi kategoriemi MS a vždy jezdil pod hlavičkou Red Bull KTM.

 

Za Red Bull KTM Tech3 budou v sezóně 2021 závodit Iker Lecuona, pro kterého to bude druhá sezóna v MotoGP, a Danilo Petrucci, který sem míří z italské tovární stáje Ducati.

 

„Jsem nesmírně rád, že jsme získali tyto čtyři jezdce pro náš program MotoGP,“ uvedl Pit Beirer, ředitel KTM Motorsport.

 

Připravil: Ondřej Novotný
Zdroj a foto: MotoGP
26.6.2020

silniceSilnice
KomentářeKomentáře
ChatChat

Komentáře:

Pro vložení komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.