29.06.2020
Jezdec týmu Monster Energy Yamaha Factory MX2 dokončil první závod MMČR v Dalečíně na celkovém devátém místě. V první rozjížďce projel pod cílovou vlajkou jako druhý a ve druhé rozjížďce nebodoval, protože ho ze hry vyřadil problém s technikou.
motocrossMotocross
KomentářeKomentáře
ChatChat

Naposledy se Jago podíval na závod 8. března ve Valenswaardu. Po nizozemské štaci závodu MXGP byl celý svět zastaven. Zatímco se náš jezdec Ben Watson rozhodl vyčkat se závody do srpna, jeho týmový parťák z Belgie se rozhodl odcestovat do Dalečína na krásnou přírodní trať, která v minulosti hostila několik závodů GP.

 

první rozjížďce se Jagovi nepovedl start, ale po prvním kole se už pohyboval na třetím místě. Belgičan, který po chvilce chytl dobrý závodnický rytmus, se pohyboval za Längerfeldem na stroji Gas Gas po dobu osmi kol. Jakmile se dostal na druhé místo, už nebylo možné snížit náskok na vedoucího Toma Vialleho.

 

Do druhé jízdy se start povedl lépe a ztráta na prvního nebyla tak markantní. Po celou dobu závodu byl Jago Viallemu na dosah. Bohužel tři kola do konce, když bojoval o vedení, přišel mechanický problém, který zhatil veškerou snahu o dobré umístění

 

Geerts nyní zůstává týden v České republice, kdy má naplánované dva tréninkové dny na dvou různých tratích a příští víkend se v Kaplici zúčastní druhého závodu českého mistrovství.

 

Jago Geerts #193

„V první jízdě jsem potřeboval spoustu času, abych našel ten správný rytmus, který jsem potřeboval. Druhý závod byl mnohem lepší. Měl jsem dobrý začátek a rychle jsem se dostal do rytmu. Bohužel jsem nemohl bojovat o vedení z důvodu mechanické závody na motocyklu. Přestože se jedná pouze o přípravný závod, vždycky chcete dosáhnout dobrého výsledku. Doufejme, že příští týden bude lepší.“

 

Připravila: Anna Dojčánová

Zdroj: Yamaha

Foto: Pavel Horák

29. 6. 2020

motocrossMotocross
KomentářeKomentáře
ChatChat

Komentáře:

Pro vložení komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.