29.06.2020
Rodák z Rohatce u Hodonína Jakub Kornfeil se vrací do kolotoče MS, aby si vyzkoušel premiérovou účast v MotoE.
silniceSilnice
KomentářeKomentáře
ChatChat

Český závodník závodil v Mistrovství světa dlouhých 10 let, když si prošel kubaturami 125ccm a Moto3. Pro letošní sezónu ovšem nenašel potřebný budget, proto aby mohl startovat v týmu RBA Skull Rider, se kterým loni podepsal smlouvu na sezónu 2020, a tudíž musel svoji závodní kariéru ukončit.

 

Kornfeilovi se teď ovšem naskytla nevídaná příležitost, a to taková, že dostal nabídku z šampionátu MotoE, kde nahradí prozatím na první dva závody v Jerezu (druhý závod nese název GP Andalusie) Bradleyho Smitha! Smith zamířil jako náhrada za suspendovaného Andreu Iannoneho, do MotoGP, k Aprilii.

 

Co říká k podpisu smlouvy s týmem WithU Motorsport Energica Ego Corsa, Jakub Kornfeil? „Nevím, co bych k tomuto podpisu dodal. Je to obrovská příležitost a děkuji týmu WithU Motorsport za příležitost, kterou mi dávají. Pár členů tohoto týmu znám z minulosti a jsem nesmírně rád, že se opět setkáme v jedné garáži. Jsem připraven na tuto novou výzvu a dám do toho vše! Budu se muset rychle přizpůsobit motocyklu třídy MotoE. Odteď opět začnu trénovat na velké motorce, abych si zvykl na posez a velká kola. Teším se na tuto příležitost, a ještě jednou děkuji!“

 

Připravil: Ondřej Novotný
Zdroj a foto: MotoGP.com
29.6.2020

silniceSilnice
KomentářeKomentáře
ChatChat

Komentáře:

Pro vložení komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.