30.06.2020
Italský MotoGP jezdec Andrea Dovizioso podstoupil včera ve večerních hodinách operaci, o níž jsme vás informovali. Protože vše proběhlo v pořádku, bude schopný okamžitě zahájit fyzioterapii, aby se stačil dát dohromady na začátek letošní sezóny mistrovství světa silničních motocyklů (MotoGP), jejíž start je v plánu 19. července v Jerez de la Frontera.
silniceSilnice
KomentářeKomentáře
ChatChat

Dovizioso podstoupil operaci zlomené levé klíční kosti v nemocnici v Modeně. Jak jsme již psali zde, zranění si způsobil během motokrosového závodu na trati Monte Coralli v provincii Faenza. Po konzultaci s doktorem Giuseppe Porcellinim se Ducati jezdec rozhodl, že pro něj bude nejrychlejší cestou k uzdravení, když si nechá kličku sešroubovat.
 

Operace proběhla v pohodě a Dovizioso byl dnes ráno propuštěný do svého domova ve Forli, aby na sobě mohl hned začít makat a nezmeškal start španělské GP v Jerezu (19.07.2020). A jak se zdá, sebevědomí mu nechybí ani po operaci. 
 

Andrea Dovizioso (Ducati Team, #04): 
"Operace proběhla úspěšně, takže bych rád poděkoval celému lékařskému týmu, že můj zákrok zařadili do operačního plánu tak rychle. Nemám ani moc bolesti, což mi pomáhá zůstat optimistický. Dnes ráno jsem se vrátil domů a během odpoledne už budu plánovat rehabilitaci. Věřím, že se v následujících týdnech zvládnu dát dohromady natolik, abych byl na první MotoGP tohoto roku v Jerezu zcela ve formě." 


Držíme pěsti, Dovi! 


Připravila: Lucie Havlíčková (luh)
Zdroj: TZ Ducati
Foto: Federmoto.it
30.06.2020


 

silniceSilnice
KomentářeKomentáře
ChatChat

Komentáře:

Pro vložení komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.