10.07.2020
Česká motocyklová závodnice Alexandra Pelikánová vybojovala v úvodním závodu evropského motocyklového poháru žen pódiové umístění, když po startu z pole position a napínavém souboji o vítězství obsadila třetí místo.

První závodní víkend obnoveného evropského motocyklového poháru žen, jenž oficiálně nese název Women’s European Cup, se konal na okruhu v Mugellu v rámci italského šampionátu CIV. Alexandra Pelikánová se v tomto poháru představila společně s dalšími dvanácti závodnicemi a už od začátku závodního víkendu patřila se svým motocyklem Yamaha YZF-R3 k těm nejrychlejším.

„Se závodním víkendem jsem spokojená. Startovala jsem z pole position, zajela nejrychlejší kolo závodu a skončila na bedně,“ rozplývala se po závodu Alexandra Pelikánová, která po celých deset kol bojovala o první místo. To nakonec získala Španělka Beatriz Neila Santos, za kterou se umístila domácí Roberta Ponziani následovaná právě dvacetiletou rodačkou z Brna, kterou od vítězství dělilo pouhých 0,181 sekundy. „První místo mi uniklo o vlásek, což je škoda. Ale motorka mi sedla, rychle jsem si zvykla na novou trať, a nakonec vybojovala bednu, takže jsem spokojená.“

Pro Pelikánovou byl úvodní závodní víkend evropského motocyklového poháru žen v Mugellu premiérou na tomto okruhu. V rámci nadcházejících závodů se postupně představí na dalších italských tratích. Celkem se v letošním ročníku tohoto poháru pojede pět závodů rozdělených do čtyř závodních víkendů. „Ráda bych v dalších závodech navázala na dobrý výkon z Mugella a opět bojovala o vítězství,“ uvedla Alexandra Pelikánová, která je v celkovém hodnocení ženského poháru na druhém místě i díky bonusovým bodům za získání pole position a dosažení nejrychlejšího kola závodu. „Děkuji všem partnerům a fanouškům za podporu, kterou mi vyjadřovali jak během přípravy na letošní sezónu, tak během závodního víkendu,“ dodala.

Záznam závodu evropského motocyklového poháru žen z Mugella můžete zhlédnout zde: https://www.facebook.com/ElevenSportsItalia/videos/270464674217972/

(přenos závodu (čas ve videu) od 1:13:30, poslední kolo od 1:39:15, cíl v 1:41:30, rozhovor v cíli od 1:47:00, rekapitulace závodu od 1:47:30)

Příští závodní víkend evropského motocyklového poháru žen se uskuteční 25. a 26. července 2020 v italském Misanu.