12.07.2020
Plzeňský rodák Václav Pech junior zvítězil po 14 letech na Rally Bohemia. Na prvním domácím podniku MČR v rally se ukázalo, že jeho přestup na Ford Focus RS WRC byl krokem kupředu!
autaAuta
KomentářeKomentáře
ChatChat

Čekalo se od něj mnoho, ale že bude ihned při prvním závodě prohánět Jana Kopeckého s tovární Fabii Rally2 evo čekal asi málokdo. Plzeňský rodák Václav Pech jun., společně se svým navigátorem Petrem Uhlem od začátku soutěže patřili k nejrychlejším. Dokonce se jim podařilo vyhrát hned první sobotní rychlostní zkoušku.

 

Celé dva dny se v okolí Mladoboleslavka odehrával souboj o vítězství mezi Kopeckým, Pechem a Finem Huttunenem, který na Bohemce startoval v týmu Martina Vlčka s Hyundaiem i20 R5.

 

Po první sobotní etapě byl na prozatimním prvním místě právě nadějný finský pilot Jari Huttunen, kterému na záda s odstupem necelé sekundy „dýchal“ Kopecký a z blízka pozoroval z bronzového stupínku boj o prvenství Václav Pech jun.

 

V dnešní etapě ovšem hned v úvodní RZ vyletěl finský pilot do brambor, jak okomentoval jeho výjezd mimo trať Jan Kopecký, a ztratil mnoho času na borce svádějící boj o prvenství. Od té doby sváděli boj o vítězství pouze Kopecký a Pech. Celý 47. Ročník Rally Bohemia ovšem rozhodly dva nejrychlejší průjezdy Václava Pecha na RZ Radostín, která se svými 21 kilometry byla vůbec nejdelší speciálkou celé soutěže. Pech na této dlouhé a rychlé speciálce dokázal využít předností svého „Wrcéčka“.

 

Na tento ročník nebude zcela jistě vzpomínat v dobrém Petr Semerád, který bojoval o TOP5. Na konci 16 RZ se svojí Fabií Rally2 evo trefil betonové sloupky a bylo po nadějích. I Jan Černý, který debutoval na této soutěži s vozem Volkswagen Polo GTI R5 určitě pomýšlel na lepší umístění. Na konec se musel spokojit s celkovým pátým místem a dle jeho slov si na nové auto bude muset ještě zvykat.

 

Společně v rámci Sonax MČR v rally se jede také Peugeot Rally Cup. Jedná se o projekt, kde mezi sebou soutěží jezdci s dvojkolkami a každý pilotuje Peugeot 208 R2. V tomto šampionátu na Bohemce závodilo celkově 7 jezdců. A jedná se o program, kde závodí především mladí jezdciVítězem závodu se stal Dominik Brož, druhý skončil Dominik Stříteský a pro třetí místo si dojel Lukáš Krupička.

 

Celkové výsledky 47. Rally Bohemia:
1. Václav Pech jun., Petr Uhel – Ford Focus RS WRC´06 – 01:29:59,5
2. Jan Kopecký, Jan Hloušek – Škoda Fabia Rally2 evo - + 00:00:06,4
3. Jari Huttunen, Lukka Mikko – Hyundai i20 R5 - + 00:00:49,8
4. Filip Mareš, Radovan Bucha – Škoda Fabia Rally2 evo - + 00:01:04,7
5. Jan Černý, Petr Černohorský – Volkswagen Polo GTI R5 - + 00:01:54,7
6. Simon Wagner, Gerald Winter – Škoda Fabia Rally2 evo - + 00:01:58,3

 

Připravil: Ondřej Novotný
Foto: Baly photo
12.7.2020

autaAuta
KomentářeKomentáře
ChatChat

Komentáře:

Pro vložení komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.