13.07.2020
V téměř celé Evropě se terénní sajdkáry vracejí na závodní tratě. Důkazem může být čilý ruch o uplynulém víkendu, kdy se již naplno trénovalo a dokonce již některé země zahájily sezonu prvními závody!
sidecarcrossSidecarcross
KomentářeKomentáře
ChatChat

U nás jsme upínali pozornost na Krásnou Lípu u Chomutova, kde uspořádal desetinásobný mistr světa Daniel Willemsen z Nizozemska tréninkový kemp pro posádky jedoucí jeho rámy WSP. Šanci se svézt s legendou neodolalo mnoho českých týmů, ale i zahraničních. Členitá závodní trať, kde se před nedávnem konalo i MMČR side a quad, a dále více posádek pohromadě nabídly ideální podmínky k pořádnému otestování před zahájením závodní sezony. Byla to ojedinělá možnost výměny zkušeností i rad (fotogalerii od Zdeňka Růžičky naleznete na: FB czech moto ZDE)

V nizozemském Eersel zase trénovaly budoucí hvězdy sajdkárkrosu, junioři. Vícemistři světa Vanluchene-van den Bogaart vycestovali do severofrancouzského Condé-sur-l'Escaut, aby pořádně otestovali svou techniku.

Naopak v Estonsku se již naplno rozjel tamní šampionát na slavné trati v Kivioli, na které se dříve proháněla světová esa. Nyní nastoupily zejména domácí posádky. Největším lákadlem byl souboj dvojic Varik-Kunnas a Gordejev-Stupelis. Celkovými vítězi se nakonec stali druzí jmenovaní.

Když přeskočíme zpátky do západní Evropy, tak v sobotu se konal klubový závod v Halle. Zvítězili v něm světoví šíbři van Werven-Beunk. Co ale zaujalo, byl výkon mladého páru Tim Leferink - Sam Veldmana, kterým se podařilo získat druhé místo po souboji s van Wervenem.

Sezonu mezinárodního mistrovství v sajdkárkrosu zahájila Itálie prvním podnikem v severoitalském Trofarellu poblíž Turína. Zajímavostí bylo, že ho svou účastí poctil i mistr světa Etienne Bax s francouzským spolujezdcem Nicolasem Mussetem. Samozřejmě, že obě jízdy si podmanili a zvítězili. Druhá za ním skončila švýcarská posádka Heinzer-Betschart. Pódium pro Itálii zachránili na třetím místě veteráni Pozzi-Ceresa. Naopak vycházející italská hvězda Zeno Compalati dojela první jízdu až na čtvrtém místě a v druhé laborovala s technickou závadou, takže nemohla promluvit do pódiových umístěních.

A poslední, kdo uspořádal závody, byli litevští organizátoři. Ve svých kategoriích tam vyhráli Vaisiūnas-Brazausku (třída 750 vzduchem chlazené) a Variakojis-Ausiejumi (třída veterán 750 vzduchem chlazené)


Výsledky i snímky ze stupňů vítězů naleznete níže!
(joh)
Foto: Zdeněk Růžička, FB jezdců

13.07.2020

KomentářeKomentáře
ChatChat

Komentáře:

Pro vložení komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.