29.07.2020
Po vynucené jarní přestávce se kluci v Karlíně snaží, aby se letos odjelo co nejvíc závodů. Nejbližším závodem bude 3. ročník Memoriálu Petra Antoše, který se pojede v náhradním termínu, a sice už 1. srpna 2020. Před závody je trať uzavřena, probíhají zde totiž náročné úpravy trati a trénink tedy není možný. Závod bude otevřen kategoriím 50 ccm, 65 ccm, 85 ccm, Hobby MX1 a MX2, Open, Veterán, CZ Classic, Twinshock a pojede se i kategorie ženy, přičemž ženy na tento závod neplatí startovné.
motocrossMotocross
KomentářeKomentáře
ChatChat

Registrace je emailem na adrese [email protected] (kdo se registroval v únoru a březnu, ten je zapsaný).
 

V sobotu 4. července pořádal AMK Karlín své první letošní závody – Chalupa Donoval Cup. Kvůli koronavirové krizi o 3 měsíce později, než měly původně být. Po dlouhé pauze byl mezi jezdci po závodech hlad a přestože se den poté jelo MMČR v Kaplici, na závody přijelo 290 motorek! V rámci tohoto seriálu jezdí zejména amatéři, a tak na sebe strhávali pozornost především mladí talenti, kteří využili příležitost vyzkoušet si trať před svým vlastním mezinárodním mistrovstvím, které zde pojedou na podzim 26. 9. 2020. Ve třídě 85 ccm startoval mistr světa Víťa Marek (CZE), který i tuto třídu vyhrál, před Severinem Gazdou (POL) a Martinem Závrským (CZE). Ve třídě 65 ccm, ve které startovalo skoro 30 jezdců, zvítězil pravidelný účastník juniorky Matyáš Výleta (CZE) před Dominikem Čižinským (CZE) a Szymonem Masarczykem (POL). Třídu 50 ccm ovládl start cíl domáci jezdec Josef Vrtal.


Fotogalerie ze závodu je zde.  


Závěrem jsem poprosil o komentář Tomáše a Michala z AMK Karlín:

První závod sezóny byl nezvykle pozdě, bylo proto obtížnější trať nachystat?

Michal: "Trať jsme s klukama chystali 6 dnů. Náročný byl hlavně posek trávy, která kvůli letošním dešťům roste jak nikdy a vlastně se to skoro všechno dělalo ručně. Samotnou přípravu dráhy už máme natrénovanou, ale taky je to náročná práce. Den před závodem nám trochu pomohl déšť, ale i tak jsme zbytek patečního dne kropili a ještě i brzy ráno před prvními jízdami. Bohužel ve 30 stupních se ideální povrch dlouho udržet nedá a trať rychle osychala. Ale i tak si myslím, že to byl super závodní den a z naší strany jsme spokojení."

Už nějakou dobu teď děláte velké úpravy. Chtěl jsem trénovat a měl smůlu. Na co se můžeme těšit?

Tomáš: "Podařilo se nám sehnat velké množství kvalitní zeminy, všechnu jsme navezli na trať. Mohli jsme ji díky tomu na mnoha místech rozšířit, přibyly dva skoky a vůbec, přijeď na závody a uvidíš! S buldozerem a traktorem jsme řádili 8 dní, no a ještě si necháváme čas příští týden na dokončovací práce."

Termín chystaného memoriálu je zajímavý, protože v srpnu kvůli vysokým teplotám a nedostatku vody závody nebývají. Jaké zázemí bude nachystáno pro závodníky a diváky?

Michal: "Bude bohatý a kvalitní bufet, výborná káva a objednáno máme i krásné počasí. Nové sociální zařízení je v provozu (sprchy a WC), stejně tak mycí rampa motorek. Neboj, vody máme dost."

Myslím, že čtenáři už jsou dostatečně navnaděni. Je něco, co byste chtěli vzkázat závěrem?

Tomáš: "Moc rádi uvidíme všechny závodníky, doprovody i diváky, jak teď na Memoriálu,  tak po něm. Hodně lidí řeší dovolenou v rámci ČR, pro mnohé by to teď mohlo být nevšední zpestření víkendu s dětmi. Ty naše už se těší moc."

Michal: "Jo, určitě ať všichni přijedou, budeme rádi. Navíc je to aktivita venku, takže i vzhledem k momentální situaci docela vhodná. Do budoucna doufáme jako všichni, že situace bude stabilní, opětovné zastavení provozu nechceme."


Autor:
 Martin Tobiáš
Foto: Lněna foto
29.07.2020

motocrossMotocross
KomentářeKomentáře
ChatChat

Komentáře:

Pro vložení komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.