31.07.2020
Útok na mistrovský titul. Jinak už se současné počínání jednadvacetiletého rakouského motokrosaře Michaela Sandnera, který hájí barvy jihočeského týmu Motosport Chýnov, ani nedá nazvat. V Jiníně zcela suverénně v obou jízdách ovládl třetí díl mezinárodního mistrovství republiky třídy MX2 a v průběžné klasifikaci je na čele se šestnáctibodovým náskokem.
motocrossMotocross
KomentářeKomentáře
ChatChat

V obou jízdách jste nejlépe odstartoval a až do cíle před sebe nikoho nepustil. Je v Jiníně právě start klíčovým momentem celého závodu?
"Ano, podařily se mi oba starty, to je pravda. Ale nemyslím si, že by to byl vyloženě klíčový moment. Na trati bylo hned několik míst, kde bylo vyjeto více kolejí a dalo se předjíždět."

Jak se vám líbí trať v Jiníně v porovnání s těmi v Dalečíně a v Kaplici, kde se jely předcházející závody?
"Trať v Jiníně byla dobře připravena, navíc patří k mým nejoblíbenějším v České republice. Před několika roky jsem zde vyhrál i závod juniorského mezinárodního mistrovství České republiky."

Vzhledem k tomu, že se nezávodí u vás v Rakousku ani v Německu, je pro vás mistrovství České republiky prioritním seriálem?
"V současné době určitě ano. Ale je otázka, jak se vyvine situace ohledně mistrovství světa. Může se tak stát, že mi nastanou povinnosti i v tomto seriálu, který by měl přednost."

Jste na čele průběžné klasifikace třídy MX2. Absolvujete i všechny zbývající závody s cílem získat titul?
"Jak jsem již řekl, záleží na vývoji mistrovství světa. Ale určitě by pro mě bylo prestižní zvítězit v kvalitně obsazeném českém šampionátu a získat tak letošní titul."

Dá se porovnat úroveň českého šampionátu s mistrovstvím Rakouska?
"Úroveň českého motokrosového šampionátu je určitě vyšší než toho rakouského. Máte tady navíc i velice hezké přírodní tratě s kvalitním zázemím."

Pokud vás článek zaujal, dočtěte si ho tady


Autor:
Pavel Kortus/Českobudějovický deník
Foto: Jan Škrle
31.07.2020

motocrossMotocross
KomentářeKomentáře
ChatChat

Komentáře:

Pro vložení komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.