03.08.2020
Zranění bohužel k závodům patří a v letošní zkrácené sezóně se nevyhnulo ani české reprezentantce v enduru Zuzaně Nováčkové. Závodnice se startovním číslem #191 v letošním roce startovala i na závodech Kůta MMČR v motokrosu. Co se vlastně stalo?

Na úvodním podniku Kůta MMČR v motokrosu 2020 v Dalečíně se Nováčková umístila na celkovém desátém místě se ziskem 20 bodů. Na druhém závodě v Kaplici brala 23 bodů za celkové osmé místo. V Jiníně však odstartovala pouze do tréninku, který pro ni nedopadl vůbec dobře. Na jednom ze skoků na ni skočila jiná závodnice. Po incidentu byla odvezena do nemocnice, kde podstoupila operaci levé ruky, kde měla po pádu tříštivou zlomeninu.

Dnes vydala Zuzana prohlášení o svém stavu a ukončení letošní sezóny:

„Dnes bych spíše měla psát report z uplynulého víkendového závodu, ale bohužel musím oznámit předčasné ukončení závodní sezóny 2020 kvůli zranění.

Na letošní rok jsme měli hodně plánů - odjet seriály MM ČR v enduru, endurosprinty, mistrovství Evropy, šestidenní - ISDE, zkusit i svět a v neposlední řadě jet i republiku v motokrose pro nabrání rychlosti. Díky situaci s pandemii COVID-19 byly seriály ME, MS a ISDE přesunuty na příští rok 2021, tak tu na letošní rok zbýval jen seriál endurosprintu a motokrosu. Cíle byly jasné - obhájit titul mistryně ČR v endurosprintu a zkusit se umístit do první desítky na holčičím mistráku v MX. To se mi dařilo do posledního závodu MX v Jiníně, kde na mě v seznamovacím tréninku skočila další závodnice a tím pro mě letošní sezóna skončila.

Mám za sebou náročnou operaci levé ruky, mám tam železnou dlahu a sedm šroubů, které mi tam už zůstanou napořád. Ležím doma na neschopence, nemohu ani do práce, ale doufám, že se to po páteční kontrole a rentgenu změní a budu moci začít trochu normálně fungovat. Je to pro mě moc těžké období, ale tenhle boj nevzdám, to enduráci nedělají.

Ted už můžu doslova říci, že jsem železná žena a příští rok se vrátím zpátky do sedla v plné parádě a síle.

Neskutečně moc děkuji všem za psychickou podporu, za milé zprávy, telefonáty a návštěvy, které mi pomáhají zůstávat stále v dobré náladě.

Dále obrovsky dík panu doktorovi MUDr. Michalu Mužíčkovi, že mi ruku zase opravil. Jen jsem prý mohla s prosincovou operací karpálu počkat a mohlo se to udělat najednou.

A hlavně dekuji všem mým partnerům, díky kterým jsem mohla letos závodit, dokud jsem byla zdravá. Jen se omlouvám za předčasné ukončení sezóny.“

Přejeme Zuzce brzké uzdravení a návrat do normálního života!

Připravila: Anna Dojčánová

Zdroj: Zuzana Nováčková #191