16.08.2020
Na okruhu Red Bull Ring dnes jezdci odjeli již čtvrtý závod Mistrovství světa silničních motocyklů po koronavirové pauze. Stejně jako v loňském roce, tak i letos vyhrál závod MotoGP Ital Andrea Dovizioso, když zvládl nejlépe restart závodu z důvodu velké nehody. V kategorii Moto3 se představil i Filip Salač, který cíl závodu neviděl.

Vrchol dne, tak by se dal nazvat dnešní závod kateogorie MotoGP na okruhu Red Bull Ring. Krátce po startu závodu došlo k velké kolizi mezi Francem Morbidellim a Johannem Zarcem, jejich motocykly se jen těsně v letu vyhnuly Viňalesovi s Rossim. Tito dva jezdci tovární stáje měli velké štěstí, že ze závodu odešli nezraněni a mohli se zúčastni restartu.

Druhý, restartovaný, závod nejprestižnější kategorie Mistrovství světa silničních motocyklů ovládl Andrea Dovizioso s tovární Ducati. Druhý skončil španělský jezdec, jedoucí na stroji Suzuki, Joan Mir a třetí skončil jezdec satelitní stáje Pramac Ducati Jack Miller.

Jako druzí se na trati představili jezdci, kteří jsou poháněni motory Triumph o objemu 750ccm a nejednalo se o žádnou jinou kategorii, než prostřední třídu Moto2. V závodě, který byl vypsán na 25 kol diváci mohli vidět hrůzostrašně vypadající nehodu poté, co italský jezdec Bastianini, dostal na výjezdu na rovinku highsider a do je ho motocyklu, který zůstal ležet uprostřed závodní tratě najel plnou rychlostí Hafiq Syahrin. Podle prvotních informací by měl být jezdec stabilizovaný a by převezen do Medica Centra.

Zkrácený závod kategorie Moto2, který byl vypsán po této nehodě na 13 kol vyhrál stylem start- cíl Španěl Jorge Martin, druhý skončil Luca Marini a třetí místo udržel Marcel Shrötter.

V nejslabší kategorii Moto3 dnes panovaly opět tuhé boje o vítězství v závodě. Jako jeden z největších dravců se dnes jevil mladší z bratrské dvojice Binderů, Darryn. V posledním kole ovšem nasadil k ataku Španěl Albert Arenas a vyhrál letos již třetí závod z pěti dosud odjetých. Druhý skončil Jaume Masia a pro třetí místo si dojel Ital Celestino Vietti.

Na startu kategorie Moto3 nechyběl ani český jezdec Filip Salač, který startoval ze 14 startovní pozice. Salačovi se ovšem od začátku závodu nedařilo a bojoval až v hloubi startovná pole. V předposledním kole zajel Filip do boxů a dnešní závod nedokončil.