22.08.2020
V sobotu 22. srpna 2020 v 8:13 hodin došlo při tréninku na závod Mistrovství České republiky v závodech do vrchu na trati v Lanškrouně k tragické nehodě jezdce Jiřího Lose mladšího.
autaAuta

I přes okamžitou lékařskou pomoc jezdec utrpěl zranění, která byla neslučitelná se životem. Na místě nyní stále probíhá vyšetřování nehody a další sobotní program byl zrušen. O zítřejší části závodu bude rozhodnuto dnes odpoledne.

Jezdecká kariéra Jiří Lose mladšího odstartovala v roce 2005, jeho prvním vozem byl Citroën Xsara VTS. První úspěchy začal sbírat za volantem Opelu Astra OPC a v roce 2010 přesedl do výkonného Subaru Impreza WRX STI. O rok později vyměnil Subaru za Mitsubishi Lancer EVO 9, které sedlal až dodnes. Obsadil s ním mnohokrát stupně vítězů v kategorii E2 – SH a několikrát nakoukl také do první desítky absolutního pořadí v rámci závodů Mistrovství České republiky. Jiří Los mladší byl též dlouholetým členem státní reprezentace v závodech do vrchu. V pátek 23. října by oslavil 45. narozeniny. Čest jeho památce.

Autoklub ČR dělá maximum pro zvyšování bezpečnosti na závodních tratích a v oblasti vzdělávání pořadatelů,  funkcionářů a činovníků. Poznatky, zkušenosti a pravidla sdílí i s partnerskými organizacemi v zahraničí. Česká republika patří v oblasti zajišťování bezpečnosti jezdců a diváků mezi nejlepší na světě. Motorsport však i přes všechna bezpečnostní opatření přináší rizika, která nelze zcela eliminovat. Tato nehoda nás zasáhla a vyjadřujeme upřímnou soustrast blízkým. Autoklub ČR zahájil prošetřování okolností tragické události.

I my za tým MOTOLEVEL.com vyjadřujeme upřímnou soustrast všem pozůstalým!