24.08.2020
Včerejší již šestý závod Mistrovství světa silničních motocyklů dokázal překvapivě vyhrát portugalský jezdec Miguel Oliveira na satelitním stroji KTM. V kategorii Moto3 dojel na bodech i český jezdec Filip Salač.

Včerejší závody, nejprestižnější kubatury MotoGP, přinesly opět na rakouském okruhu dramatické situace. V 900. závodu královské třídy musela být v 17 kole vyvěšena, stejně jako minulý víkend, červená vlajka. A to, když se Maverick Viňales dostal do velkých problémů se svojí Yamahou a musel z motocyklu v rychlosti 215 km/h seskočit. Důvodem byly nefunkční brzdy.

Opakovaný závod nejlépe seděl trojici jezdců Millerovi, Pólovi Espargarovi a Miguelu Oliveirovi. O vítězi rozhodla až poslední zatáčka, když Jack Miller při souboji s P. Espargarem byli oba dlouzí a lišácky se před oba jezdce protlačil zmiňovaný Oliveira na KTM Tech3. Druhý skončil Jack Miller a pro třetí místo si dojel Pól Espargaro.

V prostřední třídě Moto2 se nejlépe ze všech jezdců prezentoval Marco Bezzechi, který včerejší závod vyhrál i díky dodatečné penalizaci Jorgeho Martina, které ho odsunula na celkové druhé místo. Třetí skončil syn legendárního jezdce Wayna Gardnera, Remy Gardner.

V kategorii Moto3, která byla na pořadu dne jako první zvítězil a dokázal vybojovat pro tým SKY Racing Team VR46 první místo Celestino Vietti. Druhý dojel týmový kolega Filipa Salače, Tony Arbolino a stupně vítězů uzavřel Japonec Ai Ogura.

V nejslabším kubatuře Moto3 nechyběl na startu ani Čech Filip Salač, který si připsal první body po koronavirové pauze, a to za 12. místo”Jsem strašně rád, že jsem dnes dokončil dvanáctý po všech závodech bez bodů od karantény. Udělali jsme velký krok dopředu v nastavení oproti minulému týdnu, na motocyklu jsou změny, které prospěly. V závodě jsem měl největší problém s výkonem motoru, na čemž musíme ještě zapracovat. Je zřetelně vidět, že motorka mi nejde tak do otáček jako týmovému kolegovi, tam ještě musíme změnit nějaké věci a uvidíme, jestli to bude k lepšímu. Každopádně jsem moc rád, že jsem dnes dojel na bodech. Původně jsem byl jedenáctý, ale posunuli mě na dvanácté místo, protože jsem Foggia v poslední zatáčce trochu ťuknul, když jsme se předjížděli, ale nebylo to nic hrozného, omluvil jsem se mu a jsme v pohodě. Teď nás čeká čtrnáct dní pauza, budu hodně makat, abych byl do Misana v lepší psychické i fyzické kondici. Už se nemohu dočkat dalších závodů, protože věřím, že to bude lepší,” okomentoval své víkendové počínání Salač.