25.08.2020
V neděli se na trati v Albrechticích u Lanškrouna odjel třetí závod MČR automobilů do vrchu. V MČR zvítězil letos poprvé Václav Janík, ale ani on nestačil na Francouze Petita, který startoval v Maverick Rescue Eurocapu. Závod se odjel na počest tragicky zesnulého Jiřího Lose a jezdci bojovali hlavně za něho. Výsledkový servis je doplněn o TZ Janik Motorsport.
autaAuta

Václav Janík nebo Miloš Beneš? I tak by se dalo nazvat Mistrovství České republiky automobilů do vrchu. Kdo z těchto dvou jezdců bude rychlejší a dojede si pro titul mistra ČR? Diváci na Albrechtickém kopci se tohoto souboje v neděli ovšem nedočkali. Miloš Beneš se rozhodl do včerejšího závodu neodstartovat z důvodu sobotní tragické události a diváci tak sledovali pouze červenou Normu Václava Janíka.

V závodě MČR, který startoval v 12:45 hodin byli tudíž všichni zvědavi, zdali bude někdo schopen konkurovat velkému favoritovi na vítězství Václavu Janíkovi. Největším pronásledovatelem měl být Petr Trnka s Ligierem JS53 EVO, ani on ovšem na Janíka recept za celou neděli nenašel a musel se tak spokojit s celkovým druhým místem. Pro třetí místo absolutně si dojel David Komárek s Mc F1 EVO.

Společně s mistrovskými závody se letos jede v rámci závodního víkendu i Maverick Rescue Eurocup. V tomto Cupu si přijelo na Laudon zazávodit mnoho jezdců z prostředí ME. Největší hvězdou byl ovšem samozřejmě francouzský pilot Sébastien Petit se svojí Nova Np-01.

Sébastien Petit nenechal nikoho na pochybách a dokázal, že se svým zbrusu novým speciálem možná bude příští rok prohánět v ME dvojici italských velikánů Faggioliho s Merlim. Albrechtickou trať pokořil v čase 1:28,83 a vytvořil tak nový traťový rekord. Nutno podotknout, že byl rychlejší o 4,99 sekundy, než nejrychlejší jezdec MČR Václav Janík. Druhý v tomto závodě skončil rakouský jezdec Ferdinand Madrian a pro třetí místo si dojel jeho kolega z Rakouska Stefan Promok.

Celkové výsledky MČR:
1. Václav Janík – Norma M20FC Turbo – E2-SC-3000 – Nutrend ACCR Czech Team
2. Petr Trnka – Ligier JS53 EVO2 LRM – E2-SC-2000 – ACCR Czech Trnka Racing Team
3. David Komárek – Mc F1 EVO – Skupina 1 – KRTZ Motorsport
4. Marek Rybníček – Škoda Fabia R5 – Skupina 2 – Nutrend ACCR Czech Team
5. Michal Novický – Ligier JS49 Honda – E2-SC-2000 – AMK Ecce Homo Šternberk v ÚAMK

Celkové výsledky Maverick Rescue Eurocup:
1. Sébeastien Petit – Nova Np-01-4 Engine Honda – E2/C 2000 – Tem Petit
2. Ferdinand Madrian – Norma M20FC – E2/C 2000 – SKI Modřice / Mad Racing Power
3. Stefan Promok – Mitsubishi EVO8 – E1 2000/4WD – Drift Team Pongau

Na celkové výsledky všech kategorií se můžete podívat ZDE.

TZ Janik Motorsport:

Tisková zpráva našeho týmu Nutrend Racing k poslednímu závodnímu víkendu v rámci českého mistrovství automobilů do vrchu, který se konal v Lanškrouně na trati Laudon, vznikala velmi obtížně. Příčinou jsou události, které zcela zastínily veškerý program jinak vzorně připraveného závodu na oblíbené vrchařské trati. V průběhu sobotního programu totiž došlo k tragické události, při níž přišel o život Jiří Los, dlouholetý závodní kolega a skvělý přítel.

Veškeré informace ke sportovní stránce tohoto víkendu považujeme za naprosto nepodstatné, protože v průběhu sobotních tréninků ztratila „vrchařská rodina“ jednoho ze svých členů…

Jiří Los byl dlouhá léta předním jezdcem českého šampionátu a výborně reprezentoval českou vrchařskou školu v kategorii cestovních vozů i při závodech mistrovství Evropy, kde v uplynulých sezónách zastával post českého reprezentanta. Celý náš tým, Nutrend Racing tímto vyjadřuje upřímnou soustrast rodině Jiřího Losa i všem jeho blízkým.

Tým Nutrend Racing se rozhodl zúčastnit nedělních jízd v rámci piety a vzpomínky na nečekaný odchod svého kolegy. Václav Janík, Jiří Svoboda, Marek Rybníček i David Dědek se pokusili o symbolické rozloučení se svým kolegou prostřednictvím absolvovaných jízd a zvukem závodních motorů, chtěli tak vzdát čest závodní kariéře, blízkého přítele Jiřího Losa.

Čest tvé památce a hodně síly tvým blízkým v těchto těžkých chvílích. Jiříku budeš nám všem moc chybět…

Připravil: Ondřej Novotný
Zdroj: Janik Motorsport