01.09.2020
První zářijovou sobotu se sejdeme u třetího podniku domácího MMČR junior v Horšovském Týně, kde budeme moci sledovat souboje kompletně všech tříd juniorského mistráku.
motocrossMotocross
KomentářeKomentáře
ChatChat

Na západě Čech pojedeme na hlinitopísčité trati, která je dlouhá bezmála 2000 metrů. Mistrovské závody se vrací po dlouhé době a tak se těšíme, jaké novinky pro nás pořadatel připravil.

 

Někteří pravidelní účastníci šampionátu, mezi které patří i vedoucí jezdec třídy 125 ccm 2T Martin Venhoda, budou na nadcházejícím podniku sice chybět, protože odjíždějí bojovat na závody ME do Itálie, ale i tak se můžeme určitě těšit na zajímavé souboje.

 

Velká bitva se očekává ve třídě do 85 ccm mezi českými závodníky Julkem Mikulou, který je zatím vedoucím jezdcem šampionátu a Víťou Markem, kterému se nevydařil úvodní závod v Jiníně, ale v Kaplici ovládl závod ovlivněný vydatným deštěm a nyní okupuje třetí pozici. Sám Julek Mikula k očekávanému boji prozradil: „Víťa je dobrý jezdec, ale vše rozhodne, až spadne brána.“ Julius Mikula moc dobře ví, že může kartami také zamíchat prozatímní druhý jezdec šampionátu maďarský dravec Noel Zanocz, jenž na vedoucí příčku ztrácí pouhé čtyři body, nebo kdokoliv další z ostatních závodníků. Talent ze severu Čech dále před závodem uvedl, že se mu trať, která bude hostit závod 5. září líbí: „V Horšovském Týně jsem byl naposledy v loňském roce. Trať se mi líbí, je to rychlá přírodní trať. Těším se tam.“ Julek Mikula také nedávno při “velkém“ mistráku získal svůj první bod do hodnocení, co pro Julka tenhle úspěch znamená„V Lokti jsem se poprvé kvalifikoval přímo do hlavního závodu, což byl náš cíl. Závod jsem si užil a nasbíral další zkušenosti na velké motorce. Bod byl třešnička na dortu.“

 

Oproti Julkovi trať v Horšovském Týně nezná jeho očekávaný soupeř, talentovaný jezdec z Pardubic, Víťa Marek„Trať neznám a nikdy jsem tam nezávodil. Snad mi sedne a bude se mi tam dařit,“ doufá i přes neznalost prostředí jezdec startující na motocyklu KTM. Mezi své největší soupeře Víťa počítá nejen Julka ale i další jezdce. „Jula bude hodně těžký soupeř a stejně tak i Maďar Zanocz a Rakušan Ernecker. Budu se ale jako vždy soustředit hlavně na sebe, abych neudělal moc chyb a podal co nejlepší výkon,“ věří ve své schopnosti dvanáctiletý talent. Dále Víťa doplňuje „O výsledek v junioráku letos moc nepůjde, neboť závod v Hradišti se nám potká s druhým závodem ADACU. Celkový výsledek tak bude hodně záviset na tom, kdo pojede na ADAC a kdo na juniorku," naráží jezdec jedoucí s číslem #479 na termínovou kolizi způsobenou koronavirovou pandemií.

 

Dalším domácím jezdcem, který je lídrem ve své třídě a bojuje o titul je Jan Wagenknecht, který se o první příčku dělí s hostem z Maďarska Adamem Zsoltem Kovacsem, když dosud získali shodně 62bodů. „Trať v Horšovském Týně moc dobře neznám, byl jsem na ni jenom jednou trénovat. Trať byla dost tvrdá, a to mi moc nevyhovuje, ale myslím si, že na závody bude jinak připravena a bude to lepší,“ poznamenal k trati, na které se následující závod odjede jezdec z týmu Haas Racing Teamu. A jak vidí jezdec, který startuje s číslem #717 možné souboje se svými rivaly? „Máme za sebou teprve 2 závody a soupeřem je pro mě každý. Bodové rozestupy nejsou moc velké, a tak to bude ještě hodně zajímavé.“

 

I podle zajímavých ohlasů od předních jezdců šampionátu se v Horšovském Týně můžeme určitě těšit na perfektní souboje. Přijeďte se podívat přímo na závodiště a buďte součástí třetího podniku MMČR Junior.

 

 

TZ Junior MX

Foto: Jana Terešáková

1. 9. 2020

motocrossMotocross
KomentářeKomentáře
ChatChat

Komentáře:

Pro vložení komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.