07.09.2020
Česká motocyklová závodnice Alexandra Pelikánová startovala do čtvrtého závodu letošního evropského motocyklového poháru žen z druhého místa. Po startu ovšem upadla a závod na okruhu v Imole nedokončila.
silniceSilnice
KomentářeKomentáře
ChatChat

Pelikánová v rámci předchozích závodních víkendů obnoveného poháru vždy patřila k nejrychlejším závodnicím a bojovala jak o pole position, tak o pódiová umístění v jednotlivých závodech. Se stejným cílem se také představila v italské Imole.


„Celý víkend jsme s týmem pracovali skvěle. Našli jsme dobré nastavení a já patřila v trénincích k nejrychlejším,“ uvedla Pelikánová, která v prvním i druhém tréninku obsadila třetí místo. Ve třetím tréninku dokázala ještě zrychlit a zajela druhý nejrychlejší čas. Ten zaznamenala i v kvalifikaci, ve které nestačila pouze na dominantní Beatriz Santosovou. Na španělskou závodnici ztratila více než vteřinu.


Do hlavního závodu evropského motocyklového poháru žen tak dvacetiletá rodačka z Brna startovala z první řady. „Bohužel, dobře rozjetý víkend pro mě skončil už v prvním kole nedělního závodu, kdy mi ujel předek a já spadla. Hodně mě to mrzí, protože celý tým odvedl dobrou práci a měli jsme na to, abychom v Imole dosáhli dobrého výsledku. Chtěla bych se tímto omluvit týmu. Věřím, že to vynahradím dobrým výkonem a výsledkem v příštím závodu. Ráda bych poděkovala všem partnerům a příznivcům za podporu,“ dodala Pelikánová.


Poslední závodní víkend letošního ročníku obnoveného evropského motocyklového poháru žen se uskuteční 17. a 18. října 2020 na italském okruhu Vallelunga.

 

SOUTĚŽ: Ptejte se Saši Pelikánové … stále probíhá!!

 

TZ Alexandry Pelikánové

7. 9. 2020

silniceSilnice
KomentářeKomentáře
ChatChat

Komentáře:

Pro vložení komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.