07.09.2020
V krásném prostředí přírodní trati ve Faenze se sešli všichni mladí a nadějní jezdci, aby si to rozdali v sobotním závodě EMX 125. Mezi jezdce patřil i Liam Everts, který přijel do Faenzy s červenou tabulkou na svém motocyklu.
motocrossMotocross
KomentářeKomentáře
ChatChat

měřené kvalifikaci ukázal Liam svou rychlost a bral pátý nejlepší čas. Do prvního závodu sice odstartoval na pátém místě, na jednom ze sjezdů mu však sklouzlo přední kolo a upadl. Rychlé nasednutí zpět na motorku znamenalo návrat na dvanáctou pozici. V tu chvíli začal misi v honbě za mistrovskými body. Chytil výborné tempo a rychlost jako v kvalifikaci a rozjížďku zvládl dokončit jako pátý.

 

Do druhého závodu odstartoval kolem sedmé pozice. V úvodních kolech závodu se Liam dostal do tempa a začal bojovat mezi pozicemi tři a sedm. Chvíli poté musel zvolnit, protože se jeho motorka nechovala tak, jak by měla. Na jednom ze skoků byl donucen z motorky seskočit. Jednalo se o ošklivý pád, díky kterému se Liam zranil.

 

Liam si vykloubil zápěstí a těsně nad zápěstím si zlomil vřetenní kost. V příštím týdnu bude podroben kontrole doktora M. D. Claese. Vypadá to však, že letošní sezóna 2020 pro Evertse skončila.

 

„Cítil jsem, že motorka dělá zvláštní věci. Raději jsem zvolnil, abych sebe i motorku dovezl do cíle. To se mi bohužel nepovedlo. Na skoku se motorka zvláštně zakolísala a já neměl jinou šanci než seskočit. Výsledky pádu jsou takové, jaké jsou. Chtěl bych poděkovat všem lidem, kteří mi posílají povzbudivé zprávy přes sociální sítě. Není možné na všechno osobně reagovat. Mám úplně husí kůži, když vidím, kolik lidí za mnou stojí. Velké poděkování patří také našim partnerům. Rok 2020 byl divným rokem a já jsem věřil, že to všechno už skončilo. Jsem si jistý, že tu pro mě budete i v sezóně 2021,“ sdělil Everts.

 

TZ Liama Evertse

7. 9. 2020

motocrossMotocross
KomentářeKomentáře
ChatChat

Komentáře:

Pro vložení komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.