07.09.2020
Po koronavirové pauze se o uplynulém víkendu rozběhl znovu kalendář Mistrovství světa v rallye a z vítězství se radoval domácí jezdec Ott Tänak.
autaAuta

Již v pátek se jezdci vydali do první měřené zkoušky. Na tratích v Estonsku se závodilo vůbec poprvé v historii šampionátu. Poslední podnik, který jezdci před pauzou absolvovali, byla rallye Mexico.

Na šotolinových tratích v Estonsku byl po celou dobu nejrychlejší jezdec tovární stáje Hyundai Ott Tänak, který si tak dojel pro důležité vítězství, když musí stahovat svoji bodovou ztrátu v šampionátu na francouzského veliká na Sébastiena Ogiera s Toyotou.

Na druhém místě skončil tovární kolega z Hyundaie Craig Breen a pro třetí místo si dojel Francouz Sébastien Ogier se svojí Toyotou.

Šampionát WRC bude pokračovat  Tureckou rallye od 18.9.2020.