10.09.2020
Druhý závod seriálu IDM byl zkrácen na dva dny a jelo se netradičně v pondělí a v úterý na slavném saském okruhu. Tým WRP Wepol Racing měl opět zastoupení ve třech třídách se třemi českými jezdci. Pro tým to byly hektické dva dny plné zvratů.

Petr Svoboda (SSP300) zaznamenal oproti Assenu v kvalifikaci zlepšení a kvalifikoval se osmým místem. Karel Hanika (SSP600) zažíval dobrou kvalifikaci a vypadalo to na slušnou šanci na start z první řady. Bohužel v závěru druhé kvalifikace přišel pád. Marka Červeného (SBK), který se pár hodin před závody dostavil ze závodů AA v Rijece, vyřadily z dalšího ježdění hned v pondělí ráno zdravotní komplikace.

V prvním závodě třídy Supersport300 chytil náš nejmladší závodník skvělé tempo a bojoval v čelní skupině o pódiová umístění. V polovině závodu ale přišel nezaviněný pád a bylo po nadějích. Do druhého závodu tým stihl techniku připravit a Petr se jen tři hodiny po pádu rozhodl znovu nastoupit. V první polovině závodu držel pozice na konci první desítky, ale v druhé části zahájil stíhací jízdu a celý tým po smolných dvou dnech potěšil čtvrtým místem. Navíc jen se ztrátou 1,1s na TOP3.

#35 Petr Svoboda – Supersport300
„V prvním závodě jsem bohužel spadl poté co jezdec přede mnou prořadil. Do druhého závodu jsem nastoupil s cílem dojet. Jsem potlučený z prvního závodu a tak nebyla první kola ideální. Pak jsem ale chytil tempo, motorka jela skvěle a dostával jsem se dopředu. Ke konci se ochladilo a pneumatiky už neměly ideální přilnavost. Dojel jsem čtvrtý. S výsledkem jsem po dvou dnech plných smůly spokojený a těším se na Lausitzring.“

V úterním prvním závodě třídy Supersport600 Karel Hanika po nepříliš vydařeném startu doháněl ztrátu a dojel sedmý do cíle. Druhý závod vypadal nadějněji a brněnský jezdec v první polovině závodu sahal po TOP5. Nakonec z toho bylo opět sedmé místo. V celkovém pořadí drží Karel po polovině seriálu sedmé místo.

Už tento týden čeká tým další závod IDM2020 na německém Lausitzringu.