18.09.2020
Pořadatelé Monster Energy AUS-X Open Melbourne přihodili další polínko do Covid-19 ohně prohlášením, že se letošní ročník odkládá. AUS-X Open Supercross se stal legendární akcí, na kterou míří fanoušci z celého světa již od roku 2015. Doposud největší loňský supercross na jižní polokouli hostil melbournský Marvel stadion, který přivítal 35.000 dav australských a mezinárodních fanoušků.
motocrossMotocross
KomentářeKomentáře
ChatChat

Kvůli koronavirové pandemii s nepředvíatelným vývojem se pořadatelé rozhodli letošní ročník vynechat, protože by se rovněž kvůli omezením na hranicích nemohl ani omylem úrovní přiblížit k AUS-X Open 2019. Loňský ročník byl totiž nominovaný coby nejlepší sportovní událost roku, přičemž na výsledky se stále ještě čeká. Spoluzakladatel a ředitel AUS-X Open Ryan Sanderson prohlásil: 
"Je pro nás všechny obrovským zklamáním, že jsme letošní AUS-X Open museli po veleúspěšném prvním ročníku v Melbourne zrušit. Nicméně tyto časy jsou zkouškou pro všechny, nejen ve vztahu ke sportovním událostem a sportovnímu průmyslu jako takovému, ale pro každého z nás, neboť všichni jsme odlišným způsobem ovlivněni vším, co je spojené s touto pandemií. 

Jsme hrdí, že se nám podařilo uskutečnit loňský ročník, který se rázem stal nejprestižnější mezinárodní superkrosovou událostí, konanou na území Austrálie. Máme vysoké cíle a jsme výrazně motivováni nechat AUS-X Open dělat další pokroky a být každým rokem lepší a lepší. Zapracovat na zábavě, zážitkové sféře a celkové spokojenosti našich úžasných fanoušků. 

Je pro nás zklamáním, že letos neukážeme fanouškům, co jsme pro ně měli připravené. Během loňského ročníku uvnitř Marvel stadionu jsme získali spoustu klíčových informací, které nám již nyní pomohli připravit se o dost víc na letošek. Měli jsme mimo jiné i možnost úspěšně kontaktovat jezdce, kteří v Austrálii ještě nikdy předtím nezávodili a naši fanoušci by si je přáli během závodů vidět. 

Přestože nás všechny koronavirus letos zastavil, získali jsme čas navíc, abychom posunuli ročník 2021 do nejvyšších možných sfér." 

 Jak již bylo zmíněno, celý tým se již v současné době zaměřuje na přípravy AUS-X Open 2021, jímž se budou pokoušet opět posunout hranice a vstoupit do sportovní historie hned z několika ohledů. 
 

Připravila: Lucie Havlíčková (luh)
Zdroj: TZ AUS-X Open
18.09.2020

motocrossMotocross
KomentářeKomentáře
ChatChat

Komentáře:

Pro vložení komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.