23.09.2020
Již tuto sobotu 26. září hostí Karlín u Čejče další závod seriálu MMČR Junior. Pro třídy 125ccm 2T a MX2 se jedná o poslední závod seriálu a tak se dočkáme korunovace nových juniorských mistrů těchto kubatur. Doufejme, že nás vládní opatření nezastaví!
motocrossMotocross
KomentářeKomentáře
ChatChat

K titulu má ve třídě 125ccm 2T nejblíže Petr Rathouský z Orion Racing Teamu, který má výtečnou formu a zároveň náskok dvanácti bodů před Adamem Májem z Fostrade s.r.o.. Na třetím místě je prozatím Luděk Černý z Motosport Chýnov v AČR. Rathouskému vyšel již loňský závod, kdy skončil na třetím místě za Maďarem Kovacsem a Jana Wagenknechtem, oba tito jezdci však v letošní sezóně startují ve třídě MX2. Papírové předpoklady jsou tedy jasné, největším favoritem na vítězství i na zisk titulu je Petr Rathouský, ale na trati může být vše jinak, stačí malá chyba, technický problém a titul bude slavit některý ze soupeřů.

 

Druhou třídou, ve které budeme udělovat titul již v sobotu, je nejsilnější kubatura MX2, prozatímním lídrem je Jan Wagenknecht s osmnácti bodovým náskokem před Adamem Duškem. Na třetím místě je Radim Kraus. Vedoucí Wagenknecht zažil v Opatově na „velkém mistráku“ úspěšnou první jízdu třídy MX2, kdy dokázal zvítězit a mohl útočit na velký úspěch, bohužel však ve druhé jízdě musel odstoupit po technických problémech způsobených kolizí s jiným jezdcem. Otázku tedy je, zda si v Karlíně spraví chuť a získá titul juniorského mistra v kategorii MX2, nebo se nakonec bude slavit v týmu Sixtynine MXRT, s.r.o., jehož barvy hájí Adam Dušek? Teoretickou šanci na titul má i třetí Radim Kraus, který na vedoucí příčku ztrácí 38 bodů.

 

V kategorii 50ccm se jistě můžeme těšit na velké bitvy především mezi trojicí Josef Vrtal, Hugo Brant a Patrik Nohavica, kterým patří prozatímní stupně vítězů a jenž dokáží na trati bojovat o každý metr. V pozadí nebude chtít jistě zůstat ani dvojice Dominik Hasoň a Sebastian Pacovský, kteří také dokáží míchat průběžným pořadím rozjížděk.

 

Třída 65ccm má letos jasného vedoucího jezdcem, kterým je Stanislav Pojar, jemuž dokáže konkurovat pouze druhý jezdec Hugo Brant, a přesto ztrácí již 26 bodů. Ovšem další tři příčky jsou mnohem vyrovnanější, když jsou v těsném rozestupu Jan Veselý, Maxim Zimmerman a Matyáš Výleta. Uvidíme, jestli se na závodišti potvrdí suverenita Standy Pojara, nebo někdo z dalších jezdců dokáže překvapit a urvat vítězství pro sebe.

 

Kubatura do 85ccm má jako jediná před sebou tři podniky. Po Karlíně pojedeme ještě v Hradišti u Klatov a poté v Dalečíně, kdy se pojede jako součást MMČR družstev. V této třídě nás v každém závodě baví především souboje Víti MarkaJulkem Mikulou a dá se očekávat, že jinak tomu nebude ani v Karlíně. Krásné souboje předvádí velmi často také Jiří KlejšmídTomášem Ptáčkem, když prvně jmenovaný je prozatím třetí o pouhý jeden bod.

 

Přijďte se podívat na závody a korunovaci dvou nových juniorských mistrů v kategorii 125ccm 2T a MX2.

 

TZ Junior MX

Foto: Jana Terešáková

23. 9. 2020

motocrossMotocross
KomentářeKomentáře
ChatChat

Komentáře:

Pro vložení komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.