29.09.2020
Sdílíme s vámi report čerstvého mistra Německa Honzy Ulmana z finále ADAC supermoto třídy 85 ccm. "Jak už se v poslední době stává samozřejmostí, tak jsme se do poslední chvíle báli, abychom se do německého Schleizer Dreiecku kvůli Covid opatřením vůbec dostali. Dokonce jsme už byli ve čtvrtek ráno objednaní na Covid testy, abychom se mohli šampionátu zúčastnit. Ve středu večer ale dostal Ústecký kraj výjimku pro cestování do Německa a my mohli vyrazit. Když jsme dorazili na místo závodů, tak jsme zjistili, že Německo zavřelo hranice pro celou ČR úplně, takže jsme měli neskutečně velkou kliku..."
motocrossMotocross
KomentářeKomentáře
ChatChat

"Trať byla namotaná částečně na velkém parkovišti a částečně na silnici, takže nic moc. Do toho od pátku začalo poměrně silně pršet. Sobota byla totálně pod vodou, ale taťka trefil nastavení tlumičů i motoru hned na první dobrou a já se mohl soustředit pouze na sebe. Na trati jsem se cítil dobře, tedy až na tu zimu. I když vodu moc nemusím, tak jsem si to neskutečně užíval. Kvalifikaci jsem prohrál o půl sekundy, ale nebyl jsme schopen zajet rychlé kolo, aby se mi tam někdo nepřipletl. Měl jsem nařízeno, abych jel hlavou. Byl to poslední závod sezóny a já měl náskok 16 bodů, tak abych si to nezkazil.

Start mi vyšel na jedničku, vyhrál první zatáčku a jel si svoje. Ale hned v prvním kole jsem byl na cílové rovince delší na brzdy a zahodil to mezi balíky se slámou, kde se motocykl tak nešikovně zaklínil, že než jsem ho vytáhl, tak už jsem skoro dostával kolo. Bohužel při tomto incidentu jsem tam nechal přední blatník, takže na vodě super věc. Nic mě naštěstí nebolelo, takže jsem si jel svoje a v posledním kole jsem se dostal na druhé místo. První závod za dva.  Perličkou na tomto závodě bylo, že když jsem předjížděl dánského závodníka v posledním kole, a tím jsem se dostal na druhé místo, tak mě tento závodník regulerně pustil. Když jsem se ho po závodě ptal, co to mělo znamenat, tak mi řekl , že byl přesvědčen, že dostává kolo a nechtěl mě brzdit. Ve druhémzávodě jsem měl opět top start, ale tentokrát jsem nejel jak Janek, ale jel jsem víc s citem a přineslo to zasloužené vítězství.


Tímto závodem jsem se stal německým mistrem ve třídě 85 ccm.  Moc děkuji týmu Moto Performance v čele s Ivanem Šulcem, rodině a všem partnerům i fanouškům, kteří mě podporují."


Jan "Bulmík" Ulman #5

MOTOLEVEL.com tým Honzovi gratuluje a přeje spoustu dalších úspěchů!

TZ TM Racing Czech / Moto Performance
29.09.2020

motocrossMotocross
KomentářeKomentáře
ChatChat

Komentáře:

Pro vložení komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.