14.10.2020
Zhoršující se situace se šířením koronaviru v Nizozemsku donutila tamní motocyklovou federaci KNMV ke zrušení posledního závodu holandského mistrovství v sajdkárkrosu, který se měl jet v Oldebroek dne 24.10.2020. Jako u nás vítěze šampionátu určily odjeté předešlé podniky. Titul mezinárodního mistra Nizozemska tak získává domací dvojice Daniel Willemsen – Robbie Bax!
sidecarcrossSidecarcross
KomentářeKomentáře
ChatChat

Desetinásobný mistr světa Daniel Willemsena z Lochem si tak ke svým devíti domácím titulům přidal ještě jeden. Předešlé posbíral v rozmezí let 1998 až 2008. Nyní stanul na nejvyšší stupínek po dlouhých dvanácti letech. Multi šampion ma tak sbírku 10 světových a 10 nizozemských titulů, což z něj dělá živoucí legendu sajdkárkrosu. S takovou sbírkou se totiž nemůže pochlubit žádný sajdkárkrosový jezdec.

Již poosmé jde nizozemský titul také do rodiny Baxů. Nyní však poprvé pro mitfáru Robbieho Baxe, který se své role po boku Willemsena dokonale ujal a vyhrál tak svůj první nizozemský titul! Duo Willemsen-Bax slavilo úspěch v již předešlých podnicích ONK Sidecar Masters, kde v průběžné tabulce měli náskok před zrušeným finále v Oldebroeku.

Politování nad způsobem konce sezony vyjádřila nizozemská federace KNMV. Uvedla také, že i když se neodjely všechny plánované podniky, přesto to neubírá jezdcům na dosažených výsledcích. O každou pozici bylo bojováno a všechny místa jsou více než zasloužená.(joh)
Foto: Zdeněk Růžička

14.10.2020

KomentářeKomentáře
ChatChat

Komentáře:

Pro vložení komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.