17.10.2020
Jak je již v letošní sezóně zvykem, během závodního víkendu MXGP se v sobotu odjedou evropské kategorie. Ve třídě stopětadvacítek nás reprezentuje český závodník Martin Venhoda, jehož tým NR 83 je zde domácím. Druhým českým zástupcem je navrátilec Radek Větrovský z JD GUNNEX KTM Racing Teamu. V evropských dvěstěpadesátkách hájil naše barvy Stanislav Vašíček. Jak dopadly výsledky?
motocrossMotocross
KomentářeKomentáře
ChatChat

EMX125: Jezdci na motocyklech Gas Gas ovládli třídu

Volný trénink a následná kvalifikace byly rozděleny na dvě skupiny. Už ve volném tréninku skupiny jedna zajel nejrychlejší čas David Braceras před Maxem Palssonem a Florianem Miotem. Druhé volné tréninky ovládl Guillem Farres, druhý byl Pietro Razzini a třetí Haakon Osterhagen. Perfektním pátým místem se blýskl Martin Venhoda a jedenáctý čas bral Radek Větrovský.

 

V měřeném tréninku první skupiny zajel nejrychlejší čas na jedno kolo znovu David Braceras. Druhý skončil finský závodník Sampo Rainio a třetí Max Palsson. Druhou skupinu ovládl Guillem Farres, který za sebou nechal druhého Haakona Osterhagena a se ztrátou 2.578 sekundy třetího Martina Venhodu. Radek Větrovský se tentokrát dostal na devátou pozici.

 

První jízdu ovládl David Braceras, který po celou dobu rozjížďky před sebe nepustil ani živáčka. Se ztrátou necelých šesti sekund projel pod cílovou vlajkou druhý Florian Miot a o pouhý kousek za ním Max Palsson. Martin Venhoda jezdil dvě kola na pátém místě, poté se však propadl na konečné osmé místo. Po startu potkal nešťastný pád ze třetího místa Radka Větrovského, který byl hodnocen na 39. pozici.

 

Ve druhé jízdě to byl Guillem Farres, který ovládl rozjížďku. Druhé místo bral Haakon Osterhagen a jeho soused ze severu Max Palsson byl kvalifikován na třetím místě. Na 39. pozici byl klasifikován Martin Venhoda, který měl hrozivě vypadající pád na jedné z největších lavic. Dle informací by měl být v pořádku. O jedno místo za ním skončil Radek Větrovský, který zkusil naskočit do rozjížďky, ale z důvodu velké bolesti po pádu z první jízdy odstoupil.

 

Celkové výsledky EMX125:

1. #309 Farres Guillem

2. #24 Braceras David

3. #568 Palsson Max

4. #12 Osterhagen Haakon

5. #247 Miot Florian

16. #437 Venhoda Martin

40. #535 Větrovský Radek

 

Průběžné výsledky EMX125 po sedmi závodech:

1. #32 Bonacorsi Andrea

2. #24 Braceras David

3. #651 Vettik Meico

4. #568 Palsson Max

5. #344 Razzini Pietro

19. #437 Venhoda Martin

55. #535 Větrovský Radek

 

 

EMX250: Benistant dále útočí na evropský titul

Ve volném tréninku se nejlépe představil Gianluca Facchetti. Druhý čas patřil Kay de Wolfovi a třetí skončil Hakon Fredriksen z Norska. Jediný český zástupce Stanislav Vašíček bral v tréninku 46. místo. To do měřeného tréninku nejlépe vyrazil druhý muž volného tréninku Kay de Wolf. Druhou pozici zaobíral Jorgen-Matthias Talviku a třetí byl znovu Hakon Fredriksen. Jedinému českému zástupciStanislavu Vašíčkovi se do závodu nepodařilo kvalifikovat.

 

V cestě za ziskem titulu nenechal nic náhodě vítěz první rozjížďky Thibault Benistant. Druhé místo bral zkušený italský pilot Mattia Guadagnini a třetí skončil Hakon Fredriksen. Vítězem druhé rozjížďky se stal znovu Thibault Benistant, který si tak na své konto připsal plných 50 bodů. Znovu druhý skončil Mattia Guadagnini a na třetí místo se tentokrát probojoval Kay de Wolf.

 

Celkové výsledky EMX250:

1. #198 Thibault Benistant

2. #101 Guadagnini Mattia

3. #427 Fredriksen Hakon

4. #14 de Wolf Kay

5. #261 Talviku Jorgen-Matthisas

 

Průběžné výsledky EMX250 po devíti závodech:

1. #198 Thibault Benistant

2. #101 Guadagnini Mattia

3. #14 de Wolf Kay

4. #427 Fredriksen Hakon

5. #261 Talviku Jorgen-Matthisas

 

 

Další program jezdce těchto tříd čeká už v úterý 20. října. Druhý závod v Lommelu tentokrát ponese název MXGP of Limburg.

 

Celkové výsledky hledejte na webu promotéra ZDE.

 

Připravila: Anna Dojčánová

Zdroj: MXGP.com

Foto: MXGP.com, Jan Froněk

17. 10. 2020

motocrossMotocross
KomentářeKomentáře
ChatChat

Komentáře:

Pro vložení komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.