25.10.2020
V neděli 25. října 2020 vyvrcholil dvanáctý letošní podnik světového šampionátu silničních motocyklů MotoGP na okruhu ve španělském Aragónu. Program závodů zahájila kategorie Moto3 ve které startuje Filip Salač, jezdec Rivacold Snipers Teamu, český reprezentant a člen ACCR Czech Talent Teamu Autoklubu ČR. Filipovi se podařila sobotní kvalifikace, suverénně ovládl Q1 a postoupil do Q2. V té vybojoval pěkné 11. místo a zajistil si tak start ze čtvrté řady. Ten se mu podařilo proměnit v další mistrovské body, dojel třináctý.

Dopolední Warm Up patřil jezdcům Rivacold Snipers Teamu, kde italsko-česká dvojice zaznamenala pomyslný double. Nejen vítězný Arbolino, ale také druhý Filip Salač nabral skvělým výsledkem dostatek sebevědomí do závodu. „Udělali jsme zase krok dopředu, ve Warm Upu jsme zkoušeli menší změny v nastavení a docela to fungovalo, dojel jsem druhý, přestože mi nepřišlo, že bych jel extra rychle,“ komentoval zahřívací kola český reprezentant.

Start závodu se Filipovi povedl a posunul se do první desítky. Z té sice v prvních kolech vypadl, ale brzy se mu podařilo předjet některé soupeře a vybojovat si zpět pozici na hranici TOP 10. V druhé polovině závodu bohužel přišel postupný propad až za hranici bodované patnáctky. Pole však bylo celý závod velmi vyrovnané a Salačovi se po chvíli podařilo vrátit na bodované patnácté místo. V závěru navíc došlo k pádu dvou jezdců, následoval tak posun pořadím na konečné třinácté místo jen těsně za vítěze kvalifikace Fernadeze. Z dnešního závodu si tedy Filip odváží 3 body.

„Do závodu jsem měl dobrý start, jel jsem na devátém místě, poté jsem se sice propadl, ale zase jsem to vybojoval zpět a takto jsme tam bojovali celý závod. Byl to hodně těžký závod, jezdci nepadali, takže jsme tam byli všichni ve zhruba pětadvacetičlenné skupince. S výsledkem nejsem úplně spokojený, myslím si, že to mohlo být lepší, ale dal jsem do toho sto procent. Nastavení podvozku dnes fungovalo super, v zatáčkách jsem měl navrch, bohužel pořád řešíme problémy s výkonem na rovinkách. Každopádně tým pracoval tento víkend skvěle, jsem za to rád a už se těším do Valencie, kde výkon nebude tolik znát, protože je tam pouze jedna rovinka. Moc všem děkuji za podporu,“ okomentoval dnešní závod Filip Salač.

Kolotoč seriálu MotoGP teď bude mít jeden víkend pauzu, poté jezdce čekají dva závody na okruhu ve Valencii. Zde se Salačovi v loňském roce podařilo získat páté místo a tím i dosud nepřekonaný nejlepší výsledek kariéry. Jak se mu na této trati bude dařit v letošním roce, zjistíme přesně za 14 dní.